mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje pod ekspresową 10

Inwestycje pod ekspresową 10

Południowa obwodnica Torunia nabiera kształtów. Budowany, 12 km odcinek zostanie włączony w ciąg przyszłej drogi ekspresowej S-10 Szczecin - Bydgoszcz - Toruń - Płońsk Ponadto na potrzeby przyszłej "ekspresówki" remontowany jest 8 km odcinek Przyłubie -Mała Nieszawka i modernizowane skrzyżowanie w miejscowości Lisi Ogon.

Inwestycje pod ekspresową 10

Budowa tzw. obwodnicy poligonowej wokół jednego z najstarszych miast Polski wyniesie ponad 90,5 mln zł. Wykonawcą jest firma Hermann Kirchner GmbH & Co. KG Baunnternehmung. Już w listopadzie zostanie udostępniony odcinek między węzłami Czerniewice - Mała Nieszawka, natomiast ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na 2006 r.

Ponadto remontowany jest dalszy istniejący już odcinek krajowej drogi nr 10 pomiędzy miejscowościami Mała Nieszawka - Przyłubie. Remontem i wzmocnieniem nawierzchni zajmuje się firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Ta sama firma wykonuje również przebudowę skrzyżowania w miejscowości Lisi Ogon. Prace rozpoczęły się 5 sierpnia i potrwają do października br.

Zgodnie z polityką komunikacyjną kraju, południowa obwodnica Torunia zostanie włączona w ciąg przyszłej drogi ekspresowej S-10 Szczecin - Bydgoszcz - Toruń - Płońsk, która ma wspólny przebieg z autostradą A-1 na przejściu przez rzekę Wisłę. Dzięki temu powstanie kompleksowy węzeł komunikacyjny wokół Torunia, łączący autostradę A-1 i drogę ekspresową S-10 z drogą krajową nr 1 Gdańsk - Toruń - Łódź i drogą krajową nr 15 Inowrocław - Toruń - Ostróda.


Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.