mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

W związku z planami, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w województwie podlaskim realizowane i planowane są inwestycje na najbardziej eksploatowanych jej odcinkach.

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Sztabin - Kolnica

Na odcinku o długości 8,42 km prowadzone są roboty polegające na zmianie i wzmocnieniu nawierzchni drogi. Korekcie zostaną poddane łuki jezdni. Przewidziane jest przejście pod jezdnią dla przepędu zwierząt gospodarskich i wiadukt nad jezdnią. Poprawione zostanie również odwodnienie drogi.

Kontrakt o wartości 33,78 mln zł jest realizowany przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO z Ostródy. Kontrakt jest finansowany przez Krajowy Fundusz Drogowy. Prace powinny zakończyć się już 30 listopada 2005 r.
Kolnica - Augustów

Kolnica – Augustów

Na 7,3 km odcinku krajowej ósemki trwają prace polegające na wykonaniu  podbudowy jezdni i wzmocnieniu jej nawierzchni. Remontowany odcinek drogi zyska oznakowanie pionowe i poziome, przebudowany zostanie również system odwodnienia.

Kontrakt, o wartości 13,4 mln zł, jest realizowany przez konsorcjum: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i  Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe. Przewidywany termin zakończenia prac przypada na 31 maja 2006 r.

Białystok - Przewalanka

GDDKiA Oddział w Białymstoku planuje w drugim kwartale 2006 roku rozpoczęcie remontu drogi krajowej nr 8 na odcinku  Białystok-Katrynka-Przewalanka.

Środki na tą inwestycję mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego. Prace przy jej realizacji będą prowadzone w latach 2006-2008. Planowany koszt inwestycji na odcinku  Białystok - Katrynka - Przewalanka wyniesie 150 mln zł.

Białystok - Jeżewo

W związku z planami GDDKiA, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w latach 2007-2008 planowana jest jej budowa na odcinku Białystok-Jeżewo. Droga na tym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w każda stronę. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 72 mln euro. Przedsięwzięcie to ma być finansowane ze środków Unii Europejskiej.


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?