mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

W związku z planami, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w województwie podlaskim realizowane i planowane są inwestycje na najbardziej eksploatowanych jej odcinkach.

Inwestycje pod ekspresową ósemkę

Sztabin - Kolnica

Na odcinku o długości 8,42 km prowadzone są roboty polegające na zmianie i wzmocnieniu nawierzchni drogi. Korekcie zostaną poddane łuki jezdni. Przewidziane jest przejście pod jezdnią dla przepędu zwierząt gospodarskich i wiadukt nad jezdnią. Poprawione zostanie również odwodnienie drogi.

Kontrakt o wartości 33,78 mln zł jest realizowany przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO z Ostródy. Kontrakt jest finansowany przez Krajowy Fundusz Drogowy. Prace powinny zakończyć się już 30 listopada 2005 r.
Kolnica - Augustów

Kolnica – Augustów

Na 7,3 km odcinku krajowej ósemki trwają prace polegające na wykonaniu  podbudowy jezdni i wzmocnieniu jej nawierzchni. Remontowany odcinek drogi zyska oznakowanie pionowe i poziome, przebudowany zostanie również system odwodnienia.

Kontrakt, o wartości 13,4 mln zł, jest realizowany przez konsorcjum: Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i  Augustowskie Przedsiębiorstwo Drogowe. Przewidywany termin zakończenia prac przypada na 31 maja 2006 r.

Białystok - Przewalanka

GDDKiA Oddział w Białymstoku planuje w drugim kwartale 2006 roku rozpoczęcie remontu drogi krajowej nr 8 na odcinku  Białystok-Katrynka-Przewalanka.

Środki na tą inwestycję mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego. Prace przy jej realizacji będą prowadzone w latach 2006-2008. Planowany koszt inwestycji na odcinku  Białystok - Katrynka - Przewalanka wyniesie 150 mln zł.

Białystok - Jeżewo

W związku z planami GDDKiA, aby do 2013 r. droga krajowa nr 8 Wrocław - Warszawa - Białystok spełniała standardy drogi ekspresowej, w latach 2007-2008 planowana jest jej budowa na odcinku Białystok-Jeżewo. Droga na tym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w każda stronę. Koszt tej inwestycji szacowany jest na około 72 mln euro. Przedsięwzięcie to ma być finansowane ze środków Unii Europejskiej.


Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
W fabryce Seata w Martorell ruszyła produkcja nowej generacji Audi A1. To drugi, obok Q3, model marki produkowany w Hiszpanii.