mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat

Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat

Lepsze połączenie Małopolski z województwami sąsiadującymi, w szczególności ze Śląskiem, rozwój lotniska w Balicach, a także stworzenie szybkich połączeń kolejowych to kluczowe założenia nowej Strategii  Rozwoju Transportu Województwa Małopolskiego na lata 2010 – 2030. Władze regionu rozpoczęły już pracę nad dokumentem.

Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat
Na mapie najważniejszych inwestycji drogowych Małopolski planowanych do zrealizowania przez najbliższe 20 lat znalazły się m.in. autostrada A4 w kierunku Tarnowa, droga S7, a także Beskidzka Droga Integracyjna. Władze województwa małopolskiego będą także zabiegać o to, aby droga ekspresowa S1 przebiegła bliżej Oświęcimia. Ważne będzie także dokończenie drogi ekspresowej z Olkusza do Krakowa, a także rozwiązanie problemów komunikacyjnych Podhala.

Plany obejmuja także rozwój infrastruktury lotniskowej. - Zależy nam na tym, aby krakowskie Balice stały się lotniskiem ponadregionalnym. Będziemy się również starać, aby w perspektywie 2020 osiągnąć przepustowość blisko 10 mln pasażerów rocznie – podkreślił wicemarszałek Roman Ciepiela. W planach będzie także budowa mniejszych lądowisk w Nowym Targu, Nowym Sączu oraz Tarnowie.

Ważnym elementem transportowej strategii będzie też szybka kolej osiągająca prędkość 160km/h. Na liście wyzwań znalazł się także m.in. pomysł utworzenia połączenia kolejowego z Krakowa do Budapesztu.

Zanim jednak przygotowana strategia zostanie uchwalona odbędzie się otwarta debata publiczna. Twórcy małopolskiej strategii liczą, że konsultacje pozwolą na stworzenie banku zintegrowanych pomysłów i projektów z całego województwa, z których zostaną wybrane te najważniejsze, a przede wszystkim te, które będą miały największą szansę na zdobycie, na ich realizację, środków unijnych. Intencją tworzonej przez Województwo strategii jest stworzenie listy priorytetów w komunikacji drogowej, kolejowej, wodnej i lotniczej dla całego regionu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Audi A4 na ogromnych kołach!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ssh 2009-11-19

Obawiam się, że to raczej głupi dziennikarski błąd (niesprawdzanie informacji?), bo nikt nie planuje ekspresówki do Olkusza, a jedynie rozbudowę istnijejącej drogi do dwóch jezdni.

~Michał K 2009-11-19

dpl1000 nie ma takiego zapisu, najlepszym dowodem jest przedstawiony plan

~pp 2009-11-19

Ekspresówka do Olkusza to nowość, natomiast rezerwa pasa pod rozbudowę tej drogi do 2x2 i plany budowy obejść niektórych miejscowości istnieją od kilkudziesięciu lat.

~dpl1000 2009-11-18

Pierwsze slysze o ekspresówce Krk - Olkusz,chociaz jestem za, to projekt chyba nierealny patrzac na to,ze zapisy w umowie koncesyjnej na A4 zabraniaja rozbudowy drog,bo,ze tak to nazwe ,moglyby jej odebrac klientow.

~realista 2009-11-18

i może choćden wielopoziomowy parking w centrum miasta, bo jak się już dojedzie, to miło by było zaparkować

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.