mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat

Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat

Lepsze połączenie Małopolski z województwami sąsiadującymi, w szczególności ze Śląskiem, rozwój lotniska w Balicach, a także stworzenie szybkich połączeń kolejowych to kluczowe założenia nowej Strategii  Rozwoju Transportu Województwa Małopolskiego na lata 2010 – 2030. Władze regionu rozpoczęły już pracę nad dokumentem.

Inwestycje w Małopolsce na najbliższe 20 lat
Na mapie najważniejszych inwestycji drogowych Małopolski planowanych do zrealizowania przez najbliższe 20 lat znalazły się m.in. autostrada A4 w kierunku Tarnowa, droga S7, a także Beskidzka Droga Integracyjna. Władze województwa małopolskiego będą także zabiegać o to, aby droga ekspresowa S1 przebiegła bliżej Oświęcimia. Ważne będzie także dokończenie drogi ekspresowej z Olkusza do Krakowa, a także rozwiązanie problemów komunikacyjnych Podhala.

Plany obejmuja także rozwój infrastruktury lotniskowej. - Zależy nam na tym, aby krakowskie Balice stały się lotniskiem ponadregionalnym. Będziemy się również starać, aby w perspektywie 2020 osiągnąć przepustowość blisko 10 mln pasażerów rocznie – podkreślił wicemarszałek Roman Ciepiela. W planach będzie także budowa mniejszych lądowisk w Nowym Targu, Nowym Sączu oraz Tarnowie.

Ważnym elementem transportowej strategii będzie też szybka kolej osiągająca prędkość 160km/h. Na liście wyzwań znalazł się także m.in. pomysł utworzenia połączenia kolejowego z Krakowa do Budapesztu.

Zanim jednak przygotowana strategia zostanie uchwalona odbędzie się otwarta debata publiczna. Twórcy małopolskiej strategii liczą, że konsultacje pozwolą na stworzenie banku zintegrowanych pomysłów i projektów z całego województwa, z których zostaną wybrane te najważniejsze, a przede wszystkim te, które będą miały największą szansę na zdobycie, na ich realizację, środków unijnych. Intencją tworzonej przez Województwo strategii jest stworzenie listy priorytetów w komunikacji drogowej, kolejowej, wodnej i lotniczej dla całego regionu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~ssh 2009-11-19

Obawiam się, że to raczej głupi dziennikarski błąd (niesprawdzanie informacji?), bo nikt nie planuje ekspresówki do Olkusza, a jedynie rozbudowę istnijejącej drogi do dwóch jezdni.

~Michał K 2009-11-19

dpl1000 nie ma takiego zapisu, najlepszym dowodem jest przedstawiony plan

~pp 2009-11-19

Ekspresówka do Olkusza to nowość, natomiast rezerwa pasa pod rozbudowę tej drogi do 2x2 i plany budowy obejść niektórych miejscowości istnieją od kilkudziesięciu lat.

~dpl1000 2009-11-18

Pierwsze slysze o ekspresówce Krk - Olkusz,chociaz jestem za, to projekt chyba nierealny patrzac na to,ze zapisy w umowie koncesyjnej na A4 zabraniaja rozbudowy drog,bo,ze tak to nazwe ,moglyby jej odebrac klientow.

~realista 2009-11-18

i może choćden wielopoziomowy parking w centrum miasta, bo jak się już dojedzie, to miło by było zaparkować

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.