mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Poznaniu

Inwestycje w Poznaniu

Stolica Wielkopolski otrzyma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 36 mln zł dofinansowania na trzy nowe projekty. Jest to ogromny sukces dla miasta. Wszystkie te inwestycje realizowane będą najpóźniej do 2007 roku.

Inwestycje w Poznaniu

Największy z poznańskich projektów to "Budowa trasy tramwajowej od ul. Jana Pawła II przez most Rocha do ul. Podgórnej". Jego realizacja zakłada budowę torowiska tramwajowego wraz z trakcją elektryczną, przystanków komunikacji zbiorowej, systemu sterowania ruchem oraz modernizację układu drogowego, w tym wykonanie nawierzchni drogowej oraz uporządkowanie chodników. W trakcie budowy zmodernizowana zostanie też infrastruktura podziemna. Kwota dofinansowania to ponad 27 mln zł.

Kolejne projekty inwestycyjne, które zostaną dofinansowane to "Budowa Zintegrowanego Dworca Autobusowego na Os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu" - 7,25 mln zł i "Zintegrowany system sterowania ruchem na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu" - prawie 2,3 mln zł. Przedmiotem pierwszego z projektów jest budowa zintegrowanego dworca autobusowego na Os. Jana II Sobieskiego w Poznaniu w dzielnicy Piątkowo. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwaju PST, co pozwoli na zintegrowanie funkcji nowo budowanego dworca autobusowego z istniejącymi liniami tramwajowymi. Natomiast z realizacji z drugiego z tych wniosków szczególnie zadowoleni będą kierowcy, zakłada on bowiem przystosowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Grunwaldzkiej - na odcinku od ul. Palacza do ul. Malwowej - do pracy w zintegrowanym systemie sterowania ruchem drogowym. Po modernizacji powstanie tam system tzw. inteligentnej sygnalizacji, który zdecydowanie usprawni ruch.

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.