mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Poznaniu

Inwestycje w Poznaniu

Stolica Wielkopolski otrzyma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 36 mln zł dofinansowania na trzy nowe projekty. Jest to ogromny sukces dla miasta. Wszystkie te inwestycje realizowane będą najpóźniej do 2007 roku.

Inwestycje w Poznaniu

Największy z poznańskich projektów to "Budowa trasy tramwajowej od ul. Jana Pawła II przez most Rocha do ul. Podgórnej". Jego realizacja zakłada budowę torowiska tramwajowego wraz z trakcją elektryczną, przystanków komunikacji zbiorowej, systemu sterowania ruchem oraz modernizację układu drogowego, w tym wykonanie nawierzchni drogowej oraz uporządkowanie chodników. W trakcie budowy zmodernizowana zostanie też infrastruktura podziemna. Kwota dofinansowania to ponad 27 mln zł.

Kolejne projekty inwestycyjne, które zostaną dofinansowane to "Budowa Zintegrowanego Dworca Autobusowego na Os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu" - 7,25 mln zł i "Zintegrowany system sterowania ruchem na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu" - prawie 2,3 mln zł. Przedmiotem pierwszego z projektów jest budowa zintegrowanego dworca autobusowego na Os. Jana II Sobieskiego w Poznaniu w dzielnicy Piątkowo. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwaju PST, co pozwoli na zintegrowanie funkcji nowo budowanego dworca autobusowego z istniejącymi liniami tramwajowymi. Natomiast z realizacji z drugiego z tych wniosków szczególnie zadowoleni będą kierowcy, zakłada on bowiem przystosowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Grunwaldzkiej - na odcinku od ul. Palacza do ul. Malwowej - do pracy w zintegrowanym systemie sterowania ruchem drogowym. Po modernizacji powstanie tam system tzw. inteligentnej sygnalizacji, który zdecydowanie usprawni ruch.

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando