mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Solcu Kujawskim

Inwestycje w Solcu Kujawskim

Trwa budowa wiaduktu kolejowego nad drogą wojewódzką nr 249 w Solcu Kujawskim. Na drodze powstaje także rondo. Kierowcy do końca wakacji muszą liczyć się z utrudnieniami

Inwestycje w Solcu Kujawskim
Budowa nowego wiaduktu, który zastąpi przejazd z rogatkami rozpoczęła się wiosną 2011 roku. W związku z kolejnymi etapami prac kierowcy muszą jeszcze korzystać z objazdów. Obecnie prowadzi on ulicami 29 Listopada, Bojowników o Wolność i Demokrację, Dworcową, Garbarami i Powstańców. Ze zmianami organizacji ruchu należy liczyć się do końca wakacji.

- Wykonawca przebudował już fragment ulicy Leśnej po stronie południowej – wyjaśnia dyrektor Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji w soleckim ratuszu, Krystyna Mikulska. - Teraz kończą się roboty drogowe po północnej stronie wiaduktu, na ul. 23 Stycznia, którą również  przebiega droga wojewódzka. W rejonie wiaduktu powstaje też rondo, które zastąpi dotychczasowe skrzyżowanie z ulicą Dworcową. Trwają jeszcze prace na samym wiadukcie od strony północnej. Po południowej części obiektu odbywa się już ruch pociągów. Otwarcie całego tunelu nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września.

Przy modernizowanej DW nr 249 powstają nowe oświetlenie, odwodnienie,  chodniki i ścieżki rowerowe. Budowany wiadukt jest konstrukcją dwuprzęsłową żelbetową, monolityczną. Ma szerokość długość 27 metrów i szerokość 28 metrów. Wysokość liczona poziomu jezdni do spodu konstrukcji przęsła liczy 3,7 metra. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy jednocześnie analizuje możliwość dostosowania odcinka DW nr 249 pomiędzy Urzędem Miasta i placem Jana Pawła II do modernizowanego ciągu. – Zależy nam na tym, aby ten krótki odcinek nie odbiegał wyglądem od przebudowanych dróg. W pierwszej kolejności zleciliśmy wykonanie kosztorysu – dodaje dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Budowa wiaduktu jest częścią przedsięwzięcia  pod nazwą „Szybka kolej metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym Bit-City oraz integracja systemów transportu miejskiego”. Inwestorem dla tej części projektu jest Gmina Solec Kujawski.
 
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando