mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w Solcu Kujawskim

Inwestycje w Solcu Kujawskim

Trwa budowa wiaduktu kolejowego nad drogą wojewódzką nr 249 w Solcu Kujawskim. Na drodze powstaje także rondo. Kierowcy do końca wakacji muszą liczyć się z utrudnieniami

Inwestycje w Solcu Kujawskim
Budowa nowego wiaduktu, który zastąpi przejazd z rogatkami rozpoczęła się wiosną 2011 roku. W związku z kolejnymi etapami prac kierowcy muszą jeszcze korzystać z objazdów. Obecnie prowadzi on ulicami 29 Listopada, Bojowników o Wolność i Demokrację, Dworcową, Garbarami i Powstańców. Ze zmianami organizacji ruchu należy liczyć się do końca wakacji.

- Wykonawca przebudował już fragment ulicy Leśnej po stronie południowej – wyjaśnia dyrektor Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji w soleckim ratuszu, Krystyna Mikulska. - Teraz kończą się roboty drogowe po północnej stronie wiaduktu, na ul. 23 Stycznia, którą również  przebiega droga wojewódzka. W rejonie wiaduktu powstaje też rondo, które zastąpi dotychczasowe skrzyżowanie z ulicą Dworcową. Trwają jeszcze prace na samym wiadukcie od strony północnej. Po południowej części obiektu odbywa się już ruch pociągów. Otwarcie całego tunelu nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września.

Przy modernizowanej DW nr 249 powstają nowe oświetlenie, odwodnienie,  chodniki i ścieżki rowerowe. Budowany wiadukt jest konstrukcją dwuprzęsłową żelbetową, monolityczną. Ma szerokość długość 27 metrów i szerokość 28 metrów. Wysokość liczona poziomu jezdni do spodu konstrukcji przęsła liczy 3,7 metra. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy jednocześnie analizuje możliwość dostosowania odcinka DW nr 249 pomiędzy Urzędem Miasta i placem Jana Pawła II do modernizowanego ciągu. – Zależy nam na tym, aby ten krótki odcinek nie odbiegał wyglądem od przebudowanych dróg. W pierwszej kolejności zleciliśmy wykonanie kosztorysu – dodaje dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Budowa wiaduktu jest częścią przedsięwzięcia  pod nazwą „Szybka kolej metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym Bit-City oraz integracja systemów transportu miejskiego”. Inwestorem dla tej części projektu jest Gmina Solec Kujawski.
 
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.