mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w cieniu A4

Inwestycje w cieniu A4

Główną inwestycją drogowa na Podkarpaciu jest budowa kolejnych odcinków autostrady A4. Jednak w cieniu tej spektakularnej inwestycji trwają budowy nie mniej oczekiwanych obwodnic miast, mostów, odcinków dróg krajowych. Mają one wielkie znaczenie dla lokalnych społeczności. Przykładem są np. budowa obwodnicy Leżajska czy nowego mostu w Ustrzykach Dolnych.

Inwestycje w cieniu A4

Etapami wokół Leżajska

Mieszkańcy Leżajska już szykują się na finał budowy czterokilometrowego odcinka obwodnicy miasta. To kolejne kilometry na mapie sieci nowych dróg Podkarpacia.

Obwodnica znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 77. Wybudowanie I etapu bezkolizyjnej trasy wokół miasta pozwoli na częściowe wyprowadzenie ruchu z centrum. Kierowcom ułatwi przejazd przez miasto, pieszym - bezpieczne poruszanie. Dokończenie prowadzonej jednocześnie budowy II etapu pozwoli na całkowite wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z zabytkowego centrum miasta oraz szybsze, bezpieczniejsze i wygodne pokonanie tego odcinka. Kierowcy zaoszczędzą wówczas do kilkunastu minut. Budowa obwodnicy Leżajska to także kolejne usprawnienie przejazdu z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku.

Obecnie wykonywane są prace bitumiczne na ciągu głównym obwodnicy i łącznicach oraz na drogach serwisowych. Według szacunków inżyniera kontraktu główne roboty będą zakończone jeszcze w lipcu (pozostaną roboty wykończeniowe niemające wpływu na uzyskanie decyzji na użytkowanie). Natychmiast po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie pierwszy etap obwodnicy Leżajska zostanie oddany do ruchu. Powinno to nastąpić najpóźniej we wrześniu.

Nowy most w Ustrzykach Dolnych

W Ustrzykach Dolnych w ciągu drogi krajowej nr 84 ruch pojazdów został przeniesiony z mostu tymczasowego na nowo wybudowany most stały nad potokiem Równianka. Nowa inwestycja zapewni kierowcom bezpieczny przejazd przez most a także dojazdy i zjazdy z trasy nr 84. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych dzięki nowym chodnikom i przebudowie zatoki autobusowej.

Most gotowy, ale kierowcy proszeni są jeszcze o odrobinę cierpliwości. Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a ruch odbywa się dwoma pasami po jednym w każdym kierunku jazdy. W obrębie inwestycji pojazdy mają zakaz zatrzymywania i zakaz wyprzedzania. Jedynym wyjątkiem są autobusy. Utrudnienia w ruchu wynikają z prac przy rozbiórce mostu tymczasowego. Bezpieczny przejazd w obrębie budowy zapewnia oznakowanie poziome i pionowe, a także sygnały przekazywane przez osoby kierujące ruchem zwłaszcza w momencie wyjazdu pojazdów budowy z elementami mostu tymczasowego - zaznaczaja drogowcy.

Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.