mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycje w świętokrzyskim

Inwestycje w świętokrzyskim

Tegoroczne plany GDDKiA w województwie świętokrzyskim zakładają m.in. budowę nowych odcinków dróg, rehabilitację istniejących oraz odnowę obiektów mostowych. Dzięki inwestycjom powstanie obwodnica Jędrzejowa, Skarżyska Kamiennej i miejscowości Kije.

Inwestycje w świętokrzyskim

W ramach programu budowy nowych odcinków dróg powstaje obejście Jędrzejowa w ciagu drogi krajowej nr 7. Zadanie realizowane jest w latach 2003-2005 przy udziale środków finansowych z Banku Światowego. Zakres robót obejmuje budowę drogi 2-jezdniowej na odcinku długości 3,1 km, a na długości 2,7 km drogi 1-jezdniowej. Obecnie napotkać możemy na utrudnienia na trasie Brzegi - Jędrzejów, gdzie trwa budowa włączenia obwodnicy Jędrzejowa od strony północnej od Kielc do drogi nr 7 (prace potrwają do 30 czerwca). Natomiast na trasie Jędrzejów -Wodzisław odbywają się prace nad włączeniem obwodnicy do krajowej "siódemki" od strony południowej (prace będą trwać do 30 czerwca).

Powstaje także obwodnica miasta Skarżysko Kamienna w ciągu drogi krajowej nr 7. Tu budowany jest węzeł drogowo-kolejowy. Zakres robót obejmuje budowę odcinka drogi 2-jezdniowej o długości 2,1 km, w tym 6 obiektów inżynierskich, wiadukty nad torami PKP, przejście podziemne, wiadukt nad drogą. Roboty rozpoczęto w lipcu 2004r., z terminem zakończenia do października 2005 r. Pod koniec kwietnia br. rozpoczęła się budowa mostu na rzece Bernatce (ruch odbywa się po moście tymczasowym).

W sierpniu ubiegłego roku rozpoczęto prace nad budowa obejścia miejscowości Kije w ciągu drogi nr 78. Prace planowo maja potrwać do listopada 2005 r. Zakres robót obejmuje budowę odcinka o długości 2,3 km i przebudowę na długości 0,7 km. W zakres robót wchodzi budowa wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766 nad linią kolejową LHS i drogą krajową nr 78.

W bieżącym roku wykonywane będą odnowy nawierzchni o łącznej długości 56 km. Prace finansowane są ze środków budżetowych oraz pożyczki Banku Światowego.

Dodatkowo zaplanowana jest rehabilitacja istniejących nawierzchni na drogach krajowych nr 73 (odcinek Słupia Pacanowska - Szczucin o dł. 6,7 km) oraz nr 78 (odcinek Goleniowy-Nagłowice o dł. 19,2 km, dokończenie realizacji zadania rozpoczętego w 2003 roku).

Odnowione zostaną także cztery obiekty mostowe o łącznej długości ponad 98 mb. Plan obejmuje modernizację mostów w miejscowościach: Cedzyna, Ocinek, Piła, Stąporków
 
W  najbliższym czasie rozpoczęte zostaną następujące inwestycje: 
- węzeł komunikacyjny KIELCE-PÓŁNOC - wykonany zostanie 7,3 km odcinek dwujezdniowej drogi nr 7 o parametrach klasy S;  3,6 km odcinek drogi nr 73 o parametrach klasy GP oraz bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu tych dróg.
- obwodnica miejscowości Ożarów w ciągu drogi krajowej nr 74 wraz z wzmocnieniem istniejącej nawierzchni na odcinku Gierczyce - Wyszmontów. Na długości 13,3 km poszerzona zostanie istniejąca nawierzchnia z 6 do 7 m i wzmocniona na odcinku długości 9,0 km. Na odcinku o długości 4,3 km budowana będzie jednojezdniowej obwodnica. Ponadto przewidziana jest budowa ronda na skrzyżowaniu dróg nr 79 i 74 w miejscowości Wyszmontów.

Tematy w artykule: inwestycje drogowe swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.