mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycji na DW 776 ciąg dalszy

Inwestycji na DW 776 ciąg dalszy

Droga wojewódzka nr 776 z Kocmyrzowa do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego zostanie rozbudowana. Inwestycja jest drugą częścią większego projektu „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków - Proszowice - Ostrów”. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo, a mieszkańcy północno - wschodniej części Małopolski będą mogli sprawniej dojechać do Krakowa.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa droga przebiegająca przez miejscowości Biórków, Wronin, Łyszkowice, Siedliska, Posądza (gmina Koniusza, powiat proszowicki). Będzie miała około 7,5 km długości oraz dwa pasy o szerokości 3,5 m. Powstanie także nowy chodnik o łącznej długości 4 km, przebudowane zostaną zatoki autobusowe. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi.

Obecnie droga wojewódzka nr 776 jest niebezpieczna, ponieważ przebiega przez tereny zabudowane, gdzie jednocześnie odbywa się komunikacja piesza i rowerowa, bez wydzielonych chodników i ścieżek rowerowych.

Jego realizacja rozpoczęła się w 2008 roku, a zakończenie zaplanowano na wrzesień 2011 roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 116 mln zł.Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~mare 2010-08-28

Droga od Proszowic do Ostrowa o gorszych parametrach KR3 a ruch ogromny oszczednosci szkoda pieniedzy

~pp 2010-07-21

Czyli wreszcie zostanie uporządkowana ta plątanina wąskich i krętych drożek oraz mylnych drogowskazów w tym rejonie? Oby!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic