mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Inwestycji na DW 776 ciąg dalszy

Inwestycji na DW 776 ciąg dalszy

Droga wojewódzka nr 776 z Kocmyrzowa do granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego zostanie rozbudowana. Inwestycja jest drugą częścią większego projektu „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków - Proszowice - Ostrów”. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo, a mieszkańcy północno - wschodniej części Małopolski będą mogli sprawniej dojechać do Krakowa.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa droga przebiegająca przez miejscowości Biórków, Wronin, Łyszkowice, Siedliska, Posądza (gmina Koniusza, powiat proszowicki). Będzie miała około 7,5 km długości oraz dwa pasy o szerokości 3,5 m. Powstanie także nowy chodnik o łącznej długości 4 km, przebudowane zostaną zatoki autobusowe. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi.

Obecnie droga wojewódzka nr 776 jest niebezpieczna, ponieważ przebiega przez tereny zabudowane, gdzie jednocześnie odbywa się komunikacja piesza i rowerowa, bez wydzielonych chodników i ścieżek rowerowych.

Jego realizacja rozpoczęła się w 2008 roku, a zakończenie zaplanowano na wrzesień 2011 roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 116 mln zł.Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~mare 2010-08-28

Droga od Proszowic do Ostrowa o gorszych parametrach KR3 a ruch ogromny oszczednosci szkoda pieniedzy

~pp 2010-07-21

Czyli wreszcie zostanie uporządkowana ta plątanina wąskich i krętych drożek oraz mylnych drogowskazów w tym rejonie? Oby!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.