mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Już od początku sierpnia bieżącego roku będzie prowadzony cykl spotkań konsultacyjnych, w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko inwestycji drogowych. Przygotowanie takiej prognozy ma pomóc w uniknięciu konfliktów związanych z budową dróg.

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?
Czy zaplanowane w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 inwestycje nie wpłyną w zbyt dużym stopniu na środowisko naturalne? Czy budowa projektowanych tras nie zostanie zablokowana podobnie jak obwodnica Augustowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań ma dać Prognoza Oddziaływania na Środowisko. Ustawa Prawo ochrony środowiska nakłada na organy administracji publicznej obowiązek przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla polityk i programów, między innymi w sektorze transportu. W związku z tym, w sierpniu bieżącego roku odbędzie się cykl otwartych konsultacji społecznych.

W ramach konsultacji w sześciu miastach zostanie przeprowadzony cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz administracji samorządowej ze społecznościami lokalnymi. Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na nie szczególnie instytucje i organizacje społeczne zajmujące się tematyką ochrony środowiska i rozwojem infrastruktury drogowej. Konsultacje odbędą się w następujących miastach: Warszawa - 8 sierpnia, Olsztyn - 11 sierpnia, Kraków - 18 sierpnia, Lublin - 22 sierpnia, Poznań - 25 sierpnia, Wrocław - 26 sierpnia. Prace nad przygotowaniem Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 zostaną zakończone w październiku bieżącego roku.
 
Opracowana Prognoza ma pozwolić na wcześniejsze poznanie miejsc potencjalnych konfliktów zarówno przyrodniczych, jak i społecznych, które mogą mieć wpływ na termin realizacji inwestycji. Dzięki temu będzie można pogodzić interesy użytkowników dróg z wymogami ekologii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Kuba 2008-07-28

TAK!! POD WARUNKIEM ZE NASZ "PREZYDENT' TYCH USTAW NIE ZAWETUJE CO JUZ ZAPOWIADA. Jesli sie to stanie to ON bedzie odpowiedzialny za strate najwiekszej infrastrukturalnej szansy rozwojowej w historii naszego Kraju a tego mam nadzieje wyborcy mu nie wybacza i nie tylko nie dadza mu drugiej kadencji ale zepchna na polityczny margines.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.