mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?

Już od początku sierpnia bieżącego roku będzie prowadzony cykl spotkań konsultacyjnych, w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko inwestycji drogowych. Przygotowanie takiej prognozy ma pomóc w uniknięciu konfliktów związanych z budową dróg.

Jak budowa dróg oddziałuje na środowisko?
Czy zaplanowane w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 inwestycje nie wpłyną w zbyt dużym stopniu na środowisko naturalne? Czy budowa projektowanych tras nie zostanie zablokowana podobnie jak obwodnica Augustowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań ma dać Prognoza Oddziaływania na Środowisko. Ustawa Prawo ochrony środowiska nakłada na organy administracji publicznej obowiązek przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla polityk i programów, między innymi w sektorze transportu. W związku z tym, w sierpniu bieżącego roku odbędzie się cykl otwartych konsultacji społecznych.

W ramach konsultacji w sześciu miastach zostanie przeprowadzony cykl spotkań przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz administracji samorządowej ze społecznościami lokalnymi. Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na nie szczególnie instytucje i organizacje społeczne zajmujące się tematyką ochrony środowiska i rozwojem infrastruktury drogowej. Konsultacje odbędą się w następujących miastach: Warszawa - 8 sierpnia, Olsztyn - 11 sierpnia, Kraków - 18 sierpnia, Lublin - 22 sierpnia, Poznań - 25 sierpnia, Wrocław - 26 sierpnia. Prace nad przygotowaniem Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 zostaną zakończone w październiku bieżącego roku.
 
Opracowana Prognoza ma pozwolić na wcześniejsze poznanie miejsc potencjalnych konfliktów zarówno przyrodniczych, jak i społecznych, które mogą mieć wpływ na termin realizacji inwestycji. Dzięki temu będzie można pogodzić interesy użytkowników dróg z wymogami ekologii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Kuba 2008-07-28

TAK!! POD WARUNKIEM ZE NASZ "PREZYDENT' TYCH USTAW NIE ZAWETUJE CO JUZ ZAPOWIADA. Jesli sie to stanie to ON bedzie odpowiedzialny za strate najwiekszej infrastrukturalnej szansy rozwojowej w historii naszego Kraju a tego mam nadzieje wyborcy mu nie wybacza i nie tylko nie dadza mu drugiej kadencji ale zepchna na polityczny margines.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech