mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Rozpoczęła się druga tura konsultacji społecznych związanych z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko dla rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Konsultacje są związane z koniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?
Większość planowanych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 inwestycji powodować będzie różnorodne skutki środowiskowe, dlatego też zgodnie z obowiązującym prawem, Minister Infrastruktury ma obowiązek ocenić te skutki i poinformować o wynikach oceny opinię publiczną. Dokumentem niezbędnym dla przeprowadzenia takiego postępowania jest prognoza oddziaływania na środowisko, opisująca skutki realizacji programu. Prognoza powinna w szczególności zawierać między innymi informacje o wynikach oceny i sposobie jej przeprowadzenia, a także określać propozycje działań ograniczających potencjalne niekorzystne skutki środowiskowe.

Pierwsza tura konsultacji społecznych w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko miała miejsce w dniach 6 sierpnia - 1 września bieżącego roku. Minister Infrastruktury, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm przygotowujących dokument: PROEKO CDM Sp. z o. o., EKKOM Sp. z o.o. i Ekokonsult BDP Andrzej Tyszecki poinformowali o powstaniu uzupełnionego (m.in. w oparciu o uwagi i sugestie zgłoszone podczas pierwszej tury konsultacji społecznych) projektu prognozy. Podjęto także decyzję o przeprowadzeniu w dniach 17 października – 10 listopada 2008 roku drugiej tury konsultacji społecznych, podczas których analizowany będzie opracowany do tej pory projekt. Wyniki obu tur konsultacji w postaci ostatecznej prognozy powinny być znane już w listopadzie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~smirnoff 2008-10-23

Tak, te inwestycje całkowicie zrujnują środowisko! Wymrą wszystkie zwierzęta, rośliny znikną z powierzchni planety! Będziemy musieli żyć w podziemiu w małych społecznościach żrąc muł i czekoladę wawel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic