Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Rozpoczęła się druga tura konsultacji społecznych związanych z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko dla rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Konsultacje są związane z koniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?
Większość planowanych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 inwestycji powodować będzie różnorodne skutki środowiskowe, dlatego też zgodnie z obowiązującym prawem, Minister Infrastruktury ma obowiązek ocenić te skutki i poinformować o wynikach oceny opinię publiczną. Dokumentem niezbędnym dla przeprowadzenia takiego postępowania jest prognoza oddziaływania na środowisko, opisująca skutki realizacji programu. Prognoza powinna w szczególności zawierać między innymi informacje o wynikach oceny i sposobie jej przeprowadzenia, a także określać propozycje działań ograniczających potencjalne niekorzystne skutki środowiskowe.

Pierwsza tura konsultacji społecznych w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko miała miejsce w dniach 6 sierpnia - 1 września bieżącego roku. Minister Infrastruktury, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm przygotowujących dokument: PROEKO CDM Sp. z o. o., EKKOM Sp. z o.o. i Ekokonsult BDP Andrzej Tyszecki poinformowali o powstaniu uzupełnionego (m.in. w oparciu o uwagi i sugestie zgłoszone podczas pierwszej tury konsultacji społecznych) projektu prognozy. Podjęto także decyzję o przeprowadzeniu w dniach 17 października – 10 listopada 2008 roku drugiej tury konsultacji społecznych, podczas których analizowany będzie opracowany do tej pory projekt. Wyniki obu tur konsultacji w postaci ostatecznej prognozy powinny być znane już w listopadzie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~smirnoff 2008-10-23

Tak, te inwestycje całkowicie zrujnują środowisko! Wymrą wszystkie zwierzęta, rośliny znikną z powierzchni planety! Będziemy musieli żyć w podziemiu w małych społecznościach żrąc muł i czekoladę wawel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj