mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?

Rozpoczęła się druga tura konsultacji społecznych związanych z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko dla rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Konsultacje są związane z koniecznością dostosowania naszego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

Jak inwestycje drogowe wpłyną na środowisko?
Większość planowanych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 inwestycji powodować będzie różnorodne skutki środowiskowe, dlatego też zgodnie z obowiązującym prawem, Minister Infrastruktury ma obowiązek ocenić te skutki i poinformować o wynikach oceny opinię publiczną. Dokumentem niezbędnym dla przeprowadzenia takiego postępowania jest prognoza oddziaływania na środowisko, opisująca skutki realizacji programu. Prognoza powinna w szczególności zawierać między innymi informacje o wynikach oceny i sposobie jej przeprowadzenia, a także określać propozycje działań ograniczających potencjalne niekorzystne skutki środowiskowe.

Pierwsza tura konsultacji społecznych w sprawie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko miała miejsce w dniach 6 sierpnia - 1 września bieżącego roku. Minister Infrastruktury, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm przygotowujących dokument: PROEKO CDM Sp. z o. o., EKKOM Sp. z o.o. i Ekokonsult BDP Andrzej Tyszecki poinformowali o powstaniu uzupełnionego (m.in. w oparciu o uwagi i sugestie zgłoszone podczas pierwszej tury konsultacji społecznych) projektu prognozy. Podjęto także decyzję o przeprowadzeniu w dniach 17 października – 10 listopada 2008 roku drugiej tury konsultacji społecznych, podczas których analizowany będzie opracowany do tej pory projekt. Wyniki obu tur konsultacji w postaci ostatecznej prognozy powinny być znane już w listopadzie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~smirnoff 2008-10-23

Tak, te inwestycje całkowicie zrujnują środowisko! Wymrą wszystkie zwierzęta, rośliny znikną z powierzchni planety! Będziemy musieli żyć w podziemiu w małych społecznościach żrąc muł i czekoladę wawel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.