mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak ominąć Bobolice w drodze nad morze

Jak ominąć Bobolice w drodze nad morze

Przez miejscowość Bobolice położoną we wschodniej cześci województwa zachodniopomorskiego przebiega droga krajowa nr 11 będąca najkrótszą trasą prowadzącą na środkowe wybrzeże z południa Polski. Z „jedenastką” krzyżuje się tam droga krajowa nr 25 obsługująca ruch nad morze z kierunku Bydgoszczy i dalej Warszawy. Do tego dochodzą również skrzyżowania z drogami wojewódzkimi nr 171 i 205. Z powodu wzmożonego ruch turystyczny podczas wakacyjnych weekendów mogą w tej miejscowości tworzyć się korki.

Jak ominąć Bobolice w drodze nad morze
Osoby jadące na wypoczynek nad morze mogą ominąć Bobolice zjeżdżając z drogi krajowej nr 25 w Białym Borze na drogę krajową nr 20 w kierunku na Słupsk. Następnie w Miastku należy skręcić na drogę wojewódzką nr 206, którą przez Polanów można dojechać do Koszalina i kontynuować podróż dalej w kierunku miejscowości nadmorskich. Kierowcy znajdujący się na DK nr 11 również mogą skorzystać z tej trasy skręcając w Szczecinku na DK nr 20.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-08-29

Omijajcie szerokim łukiem Biały Bór ,tam jest bezmyślne 40 i fotoradar w krzakach ,przy końcu miejscowości , dodajesz gazu wrzucasz 5 bieg i.. masz drogie zdjęcie na 40 ce. Bo przecież jeszcze zabudowany Brak domów i chodnika , a tablica końca zabudowanego w ..lesie.Brawo straż miejska! Nabijają gminie kasę z naszych ciężko zarobionych pieniędzy!! Panowie z SM weżcie się za uczciwą pracę służącą mieszkańcom czyż nie po to jesteście?

~raiders z ciemnogrodu 2012-08-15

nieraz pomyślą i jak wyłączą światełka a ruchem parę godzin pokieruje misiak to jest zero koreczków wystarczy zrobić to w każdą sobotę wakacyjną i byłoby po temacie

~kawoN 2012-08-14

Zdecydowanie polecam zmianę godzin przejazdu. Od 3 lat jeżdżę właśnie przez Bobolice nad morze, a po drodze mam jeszcze W-wę, okolice Torunia i ani razu nie stałem w korku. Tyle, że nie wyjeżdżam tak jak wszyscy rano a w okolicach południa. Naprawdę - zero korków. Z powrotem to już oczywiście działa nieco inaczej - należy wyjechać rano ale bez przesady (z okolic Darłowa ok. godz. 7 wystarczy).

Jotgie 2012-08-13

Na tej trasie spore korki tworzą się również w Pile i Jastrowiu (tu w ostatnią sobotę korek miał ok. 3km!). Polecam trasę: Piła => Złotów (DW188) => Lędyczek (dobra i szeroka 6m droga powiatowa) => Okonek (powrót na DK11) => Szczecinek => Połczyn Zdrój (DW172) => Kołobrzeg (DW163). Gdy ktoś chce ominąć Piłę to można jechać z Poznania przez Wągrowiec (DW 196 => DW190) do Krajenki (DW188) => Złotów => dalej jw. Jednak końcowe 25km DW 190 na odcinku od DK10 do DW188 jest w nie najlepszym stanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.