mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jak zwykle za mało pieniędzy na remonty

Jak zwykle za mało pieniędzy na remonty

W tym roku ma być wyremontowanych 1000 kilometrów dróg ekspresowych. Mimo znacznego wzrostu nakładów na remonty tras to wciąż za mało, by zdecydowanie poprawić stan polskich dróg. By zlikwidować wszystkie zaległości, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potrzebowałaby ponad 8,1 mld zł.

Jak zwykle za mało pieniędzy na remonty
W Polsce ponad 3,7 tys. tras krajowych jest w stanie złym i kwalifikuje się do natychmiastowego remontu. Koszt takich prac szacowany jest na ponad 3,6 mld zł. Rok wcześniej drogowcy na najpilniejsze tylko prace potrzebowali ok. 4 mld zł. Dostali tymczasem jedynie 1 mld zł. W 2008 r. wyremontowanych zostało w sumie ok. 480 km tras. Kolejne ponad 4,4 tys. km tras jest w tzw. stanie niezadowalającym, co oznacza tylko, że ich modernizację trzeba przeprowadzić w ciągu najbliższych kilku lat. To w sumie ponad 46 proc. sieci polskich dróg krajowych. Najwięcej kilometrów dróg nadających się do natychmiastowego remontu znajduje się na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. W 2009 r na modernizację dróg krajowych zaplanowano 2 mld zł, jednak już dziś pojawiają się opinie, że tych pieniędzy może być zdecydowanie mniej – informuje „Rzeczpospolita”.

„Dochodzą nas głosy z regionalnych oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że ich budżety zostały zmniejszone o połowę lub jedną trzecią w stosunku do tego, co było planowane jeszcze w zeszłym roku” – mówi „Rz” Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Budownictwa Drogowego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~obiektywny 2009-06-02

Autor tekstu zapewne się pomylił- chodziło o drogi krajowe a nie ekspresowe

~krejzolek 2009-06-02

w Polsce nie mamy 1000 km dróg ekspresowych...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.