mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jarosław ma już obwodnicę

Jarosław ma już obwodnicę

Do ruchu oddana została ponad 11-kilometrowa obwodnica Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Obwodnica nie tylko skróci czasu przejazdu i poprawi komfort podróżowania ale przede wszystkim poprawi bardzo trudną sytuację komunikacyjną miasta oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników DK4.

Jarosław ma już obwodnicę
Obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 4 stanowi ważny element układu komunikacyjnego kraju umożliwiający połączenie zachodniej granicy państwa z Niemcami z południowo-wschodnią granicą z Ukrainą. Jest także częścią transeuropejskiego korytarza transportowego sieci TEN-T.

Bardzo duże, sięgające 17 000 pojazdów na dobę, natężenie ruchu na odcinku miejskim DK 4 oraz nakładający się w Jarosławiu ruch tranzytowy na ruch lokalny od lat powodował, paraliż komunikacyjny miasta. Otwarta inwestycja pozwoli na przeniesienie ruchu tranzytowego z centrum miasta poza tereny zabudowane.

Obwodnica skróci czas przejazdu przez miasto Jarosław do 15 min, przeniesie ruch tranzytowy z centrum a to w sposób radykalny zmniejszy uciążliwe oddziaływanie istniejącej drogi na otoczenie miasta, w tym na zabudowę mieszkaniową w centrum Jarosławia w zakresie: hałasu, zanieczyszczenia powietrza i drgań. Nowy odcinek tym samym zmniejszy degradację istniejącej cennej zabudowy, zabytków architektonicznych oraz istniejących w mieście dróg.

 

Nowa droga dostosowana jest do wymogów Unii Europejskiej (nacisk 11,5 t/oś) a w przyszłości pełnić będzie funkcję drogi alternatywnej dla autostrady A4.

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~Oszo łom 2012-12-25

Jarosław Polskę zbaw! :)

~kerownik 2012-12-20

nie że się nie cieszę... ale najlepsza obwodnicą dla tego miasta będzie oddanie nowej A4 na Ukraine. Jaki termin ktoś wie?

~przesmiewca 2012-12-19

Jarosław ma, a kiedy będzie mieć Donald

~Kolo 2012-12-19

a asfalt na niej położą bo na zdjęciu wygląda jak polna droga!.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.