mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jarosław ma już obwodnicę

Jarosław ma już obwodnicę

Do ruchu oddana została ponad 11-kilometrowa obwodnica Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Obwodnica nie tylko skróci czasu przejazdu i poprawi komfort podróżowania ale przede wszystkim poprawi bardzo trudną sytuację komunikacyjną miasta oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników DK4.

Jarosław ma już obwodnicę
Obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 4 stanowi ważny element układu komunikacyjnego kraju umożliwiający połączenie zachodniej granicy państwa z Niemcami z południowo-wschodnią granicą z Ukrainą. Jest także częścią transeuropejskiego korytarza transportowego sieci TEN-T.

Bardzo duże, sięgające 17 000 pojazdów na dobę, natężenie ruchu na odcinku miejskim DK 4 oraz nakładający się w Jarosławiu ruch tranzytowy na ruch lokalny od lat powodował, paraliż komunikacyjny miasta. Otwarta inwestycja pozwoli na przeniesienie ruchu tranzytowego z centrum miasta poza tereny zabudowane.

Obwodnica skróci czas przejazdu przez miasto Jarosław do 15 min, przeniesie ruch tranzytowy z centrum a to w sposób radykalny zmniejszy uciążliwe oddziaływanie istniejącej drogi na otoczenie miasta, w tym na zabudowę mieszkaniową w centrum Jarosławia w zakresie: hałasu, zanieczyszczenia powietrza i drgań. Nowy odcinek tym samym zmniejszy degradację istniejącej cennej zabudowy, zabytków architektonicznych oraz istniejących w mieście dróg.

 

Nowa droga dostosowana jest do wymogów Unii Europejskiej (nacisk 11,5 t/oś) a w przyszłości pełnić będzie funkcję drogi alternatywnej dla autostrady A4.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~Oszo łom 2012-12-25

Jarosław Polskę zbaw! :)

~kerownik 2012-12-20

nie że się nie cieszę... ale najlepsza obwodnicą dla tego miasta będzie oddanie nowej A4 na Ukraine. Jaki termin ktoś wie?

~przesmiewca 2012-12-19

Jarosław ma, a kiedy będzie mieć Donald

~Kolo 2012-12-19

a asfalt na niej położą bo na zdjęciu wygląda jak polna droga!.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.