mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jaworze Górne: Koniec remontu mostu

Jaworze Górne: Koniec remontu mostu

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu prac związanych z przebudową mostu w ciągu drogi krajowej nr 73 w miejscowości Jaworze Górne. Modernizacja przeprawy kosztowała około 28,5 mln zł.

Jaworze Górne: Koniec remontu mostu
Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej przeprawy drogowej przez Wisłokę w miejscowości Jaworze Górne. 25 sierpnia bieżącego roku miało miejsce uroczyste oddanie obiektu do ruchu. Przebudowa mostu znajdującego się w ciągu drogi krajowej nr 73 Pilzno – Jasło polegała na całkowitej rozbiórce istniejącego obiektu i wykonaniu nowej konstrukcji nośnej, zespolonej stalowo-żelbetowej, złożonej z dwóch dźwigarów stalowych.

Nowopowstały obiekt to konstrukcja trójprzęsłowa o łącznej długości 189,4 m. Przęsła mostu to dwie belki stalowe o zmiennej wysokości od 2,5m do 4,9m nad podporami. Szerokość obiektu wynosi 13,1m. Drogowcy wykonali na nim nową jezdnię o szerokości 7m oraz dwa chodniki po 1,5m. Nowy obiekt został zaprojektowany pod obciążenia klasy A, czyli 50 ton.

Zadanie na zlecenie rzeszowskiego oddziału GDDKiA wykonało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. Czas realizacji tej inwestycji wyniósł 13 miesięcy, a łączny koszt to około 28,5 mln zł (w tym budowa, utrzymanie i rozbiórka mostu tymczasowego).

Zobacz galerię zdjęć z remontu mostu

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.