mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jaworzno: Trasa Śródmiejska już otwarta

Jaworzno: Trasa Śródmiejska już otwarta

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku nowy ponad 3 km odcinek Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie. Trasa znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 79 i została wybudowana w ramach drugiego etapu projektu Miasto Twarzą do Autostrady.

Jaworzno: Trasa Śródmiejska już otwarta
Już od 1 grudnia bieżącego roku kierowcy mogą korzystać z nowego, ponad 3 km odcinka drogi krajowej nr 79 w Jaworznie, czyli Trasy Śródmiejskiej. Droga powstała w ramach drugiego etapu projektu Miasto Twarzą do Autostrady (w pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego), zakładającego przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Nowa trasa biegnie po śladzie dawnego toru kolejowego, od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie (wybudowano też łącznicę do ul. Kolejowej i odcinek ul. Nowo Lipowej). Dzięki temu powstała obwodnica centrum miasta oraz główny węzeł drogowy śródmieścia Jaworzna - z ulicami Kolejową-Moniuszki. Wybudowany odcinek drogi ma nośność 115 kN na oś. Taka wytrzymałość ma być gwarancją długoletniej trwałości. Trasa pozwoli na bezpieczny przejazd przez centrum miasta z prędkością 70 km/h. Wykonawcą prac była firma Budimex-Dromex. Całkowita wartość drugiego etapu projektu to 67 mln zł.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~rekin 2009-06-03

ta droga to kolejny bubel, zaraz za centrum jest skrzyzowanie jak ktoś skręca na lewo to reszta stoi z tyłu jka debile bo nie ma możliwości ominąć z prawej, bo wysepka, za dużo świateł, co pare metrów, wole jeździć starymi drogami, ten co to projektował to kompletny matoł, zawsze ja tędy jade to krew mnie zalewa, nawierzchnia ok ale co z tego jak sie jechać nie da normalnie, wiecznie korki

~dzek38 2008-12-12

Trasa jest ,ale w centrum w godzinach szczytu nic sie nie zmieniło jak korki były tak nadal są.

~p 2008-12-09

Ale ludzie z Byczyny i Jelenia dalej rozpaczają, że zostali siłą odebrani Małopolsce i do dzisiaj ich nie oddano pomimo wszelkich reform.

~ORZECH 2008-12-09

no w końcu jakaś informacja z mojego pięknego miasta ;d a apropo trasy - to jest świetna, szkoda, że nie na całej długości dwujezdniowa, ale poza tym bardzo udana ;)

~~Bonus 2008-12-09

Brawo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.