mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej

Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej

W centrum Jaworzna trwają intensywne prace związane z realizacją IV etapu projektu Miasto Twarzą do Autostrady. W ramach zadania drogowcy wybudują kolejny odcinek Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79.

Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej
Na ulicach Kolejowej, Pocztowej i Królowej Jadwigi w Jaworznie drogowcy z firmy Budimex-Dromex prowadzą intensywne roboty związane z budową czwartego etapu Trasy Śródmiejskiej. Na ul. Kolejowej wykonawca przeprowadził już frezowanie nawierzchni i rozpoczął prace nad nowym przebiegiem drogi. W tym miejscu trwa również wycinka drzew. Natomiast na ul. Królowej Jadwigi powstaje kanalizacja, sieć wodociągowa oraz nowe oświetlenie. Z kolei w rejonie ul. Pocztowej budowany jest nowy wodociąg. Wykonano już w tym miejscu frezowanie nawierzchni oraz wycięto drzewa.

Czwarty etap projektu Miasto Twarzą do Autostrady obejmuje budowę i modernizację fragmentu ulicy Grunwaldzkiej położonego w centrum miasta, od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Olszewskiego. W sumie prace będą się toczyły na 1,5 km odcinku. Zaplanowano także budowę rond na skrzyżowaniach z ulicami Nowo-Kolejową i Królowej Jadwigi oraz ul. Pocztową, budowę ulicy Nowo-Grunwaldzkiej oraz Nowo-Kolejowej, przebudowę fragmentów ulic Paderewskiego, Królowej Jadwigi, Pocztowej oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Matejki, Zieloną, Zacisze i Olszewskiego. Poza tym poszerzone zostaną chodniki oraz powstaną odcinki ścieżek rowerowych, które będą stanowiły podstawę całego układu tras rowerowych rozprowadzających ruch do pozostałych osiedli. Wszystkie prace będą kosztować 25 mln zł i potrwają 9 miesięcy.

Zbudowanie Trasy Śródmiejskiej pozwali na realizację inwestycji związanej z przystosowaniem ulicy Grunwaldzkiej do ruchu dwukierunkowego, ponieważ kierowcy otrzymają alternatywną drogę, którą będą mogli dostać się do centrum miasta. Natomiast zakończenie modernizacji ulicy Grunwaldzkiej pozwoli na rozpoczęcie przebudowy płyty rynku w ramach projektu Rynek Od Nowa.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.