mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej

Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej

W centrum Jaworzna trwają intensywne prace związane z realizacją IV etapu projektu Miasto Twarzą do Autostrady. W ramach zadania drogowcy wybudują kolejny odcinek Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79.

Jaworzno: Trwają prace przy Trasie Śródmiejskiej
Na ulicach Kolejowej, Pocztowej i Królowej Jadwigi w Jaworznie drogowcy z firmy Budimex-Dromex prowadzą intensywne roboty związane z budową czwartego etapu Trasy Śródmiejskiej. Na ul. Kolejowej wykonawca przeprowadził już frezowanie nawierzchni i rozpoczął prace nad nowym przebiegiem drogi. W tym miejscu trwa również wycinka drzew. Natomiast na ul. Królowej Jadwigi powstaje kanalizacja, sieć wodociągowa oraz nowe oświetlenie. Z kolei w rejonie ul. Pocztowej budowany jest nowy wodociąg. Wykonano już w tym miejscu frezowanie nawierzchni oraz wycięto drzewa.

Czwarty etap projektu Miasto Twarzą do Autostrady obejmuje budowę i modernizację fragmentu ulicy Grunwaldzkiej położonego w centrum miasta, od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Olszewskiego. W sumie prace będą się toczyły na 1,5 km odcinku. Zaplanowano także budowę rond na skrzyżowaniach z ulicami Nowo-Kolejową i Królowej Jadwigi oraz ul. Pocztową, budowę ulicy Nowo-Grunwaldzkiej oraz Nowo-Kolejowej, przebudowę fragmentów ulic Paderewskiego, Królowej Jadwigi, Pocztowej oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Matejki, Zieloną, Zacisze i Olszewskiego. Poza tym poszerzone zostaną chodniki oraz powstaną odcinki ścieżek rowerowych, które będą stanowiły podstawę całego układu tras rowerowych rozprowadzających ruch do pozostałych osiedli. Wszystkie prace będą kosztować 25 mln zł i potrwają 9 miesięcy.

Zbudowanie Trasy Śródmiejskiej pozwali na realizację inwestycji związanej z przystosowaniem ulicy Grunwaldzkiej do ruchu dwukierunkowego, ponieważ kierowcy otrzymają alternatywną drogę, którą będą mogli dostać się do centrum miasta. Natomiast zakończenie modernizacji ulicy Grunwaldzkiej pozwoli na rozpoczęcie przebudowy płyty rynku w ramach projektu Rynek Od Nowa.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.