mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jaworzno twarzą do autostrady

Jaworzno twarzą do autostrady

Projekt Miasto Twarzą do Autostrady otrzymał kolejne dofinansowanie. Jaworzno otrzyma 16 mln zł dofinansowania na realizację piątego etapu projektu. Inwestycja przeprowadzona będzie na odcinku drogi krajowej nr 79 między skrzyżowaniem z ul. Wita Stwosza a skrzyżowaniem z ul. Szczakowską. Łącznie roboty drogowe będą prowadzone na odcinku 1300 metrów.

Jaworzno twarzą do autostrady
- Powstaną dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu, bezpieczne skrzyżowania oraz chodnik na całej długości remontowanego odcinka – mówi Tadeusz Kaczmarek, zastępca prezydenta miasta.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji, ogłoszony zostanie jeszcze w marcu.

Stara droga nie nadaje się do remontu, gdyż jej konstrukcja nie ma wystarczającej nośności. Nowa będzie wykonana zgodnie ze współczesnymi normami i z najwyższej jakości materiałów.

Na skrzyżowaniu z ul. Szczakowską w ciągu ostatnich trzech lat zdarzyło się kilkadziesiąt kolizji oraz 11 wypadków, w których 14 osób zostało rannych. To najbardziej niebezpieczne miejsce na DK79 w Jaworznie. Dzięki realizacji tego projektu nie tylko znacznie poprawi się poziom bezpieczeństwa na tym odcinku, ale również znikną korki na skrzyżowaniu z ul. Szczakowską. Dodatkową korzyścią będzie powiązanie komunikacyjne terenów byłej kopalni Jan Kanty, na której w przyszłości być może powstanie centrum handlowe.

Przypomnijmy - to nie jedyne pieniądze, które w ostatnim czasie Jaworzno pozyskało na projekty drogowe. W tym roku Gmina otrzymała ponad 13 mln zł dotacji ze środków rezerwy subwencji ogólnej na realizację III etapu projektu "Miasto Twarzą do Autostrady". W ubiegłym roku miasto otrzymało 34 mln zł na dofinansowanie I etapu Drogi Współpracy Regionalnej, od Drogi Krajowej 79 do węzła autostradowego w Jeleniu. Z kolei w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Gmina pozyskała 4,2 mln zł na budowę odcinka ul. Młynarskiej oraz budowę nowego śladu ul. Św. Wojciecha.
Dodatkowo w ramach środków pozyskanych na projekt "Gospodarcza Brama Śląska" w centrum miasta wybudowano dwie nowe drogi - ul. Nowokolejową i ul. Noworzemieślniczą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~chrzanowianin 2011-03-31

Podziwiam sprawne władze w Jaworznie bo w sprawie dróg w swoim mieście podeszli do tematu bardzo rzetelnie i profesjonalnie. Widać że w tym mieście do głosu zostali dopuszczeni planiści i urbaniści. Buduje się dużo nowych dróg, a na istniejących zmienia się kierunki ruchu. Dzięki temu miasto otwiera się na nowe tereny co wróży rozwój miasta. Niestety Chrzanów daleko w tyle z propagandową pseudo obwodnicą .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.