mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna

Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna

Po przebudowie, została oddana do ruchu jezdnia, w kierunku Cieszyna, drogi krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna
Oddana do ruchu jezdnia stanowi część całości zadania przewidzianego do realizacji w systemie dwuletnim. Planowane zakończenie robót - do 30.06.2015 r.

Realizacja zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice. Spodziewany efekt to likwidacja niebezpiecznych  przejazdów poprzecznych przez dwujezdniowy przekrój drogowy  DK1 (2x2 pasy ruchu) na  skrzyżowaniach z ul.  Lipowską i ul. Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach.

Bezpieczna obsługa ruchu poprzecznego nastąpi poprzez przebudowę geometrii obu skrzyżowań i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Lipowską. W ramach zadania zostanie całkowicie wymieniona nawierzchnia jezdni na długości 1,042 km oraz przebudowane 2 skrzyżowania z ulicą Lipowską i Świerkowicką.

Rozpoczęcie realizacji pozostałej części inwestycji, na jezdni w kierunku Częstochowy, nastąpi w przyszłym roku, z chwilą nastania dogodnych warunków atmosferycznych dla robót drogowych.
Tematy w artykule: slaskie drogi krajowe przebudowa

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-12-30

Na tak obciążonej drodze powinno się budować jak najwięcej wielopoziomowych skrzyżowań oddzielając ruch lokalny i pieszy(zebry) od tranzytu.Wiadomo DK1 nie będzie ekspresówką ,ale czy ktoś policzył ile jest świateł,skrzyżowań kolizyjnych i przejść jadąc z B.B. do S1 w Tychach ?.Najprościej jest skopać taką drogę Światłami- najprośćiej i najtaniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross