mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna

Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna

Po przebudowie, została oddana do ruchu jezdnia, w kierunku Cieszyna, drogi krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Jedynka w Czechowicach-Dziedzicach przejezdna
Oddana do ruchu jezdnia stanowi część całości zadania przewidzianego do realizacji w systemie dwuletnim. Planowane zakończenie robót - do 30.06.2015 r.

Realizacja zadania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do południowej granicy gminy Czechowice-Dziedzice. Spodziewany efekt to likwidacja niebezpiecznych  przejazdów poprzecznych przez dwujezdniowy przekrój drogowy  DK1 (2x2 pasy ruchu) na  skrzyżowaniach z ul.  Lipowską i ul. Świerkowicką w Czechowicach-Dziedzicach.

Bezpieczna obsługa ruchu poprzecznego nastąpi poprzez przebudowę geometrii obu skrzyżowań i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Lipowską. W ramach zadania zostanie całkowicie wymieniona nawierzchnia jezdni na długości 1,042 km oraz przebudowane 2 skrzyżowania z ulicą Lipowską i Świerkowicką.

Rozpoczęcie realizacji pozostałej części inwestycji, na jezdni w kierunku Częstochowy, nastąpi w przyszłym roku, z chwilą nastania dogodnych warunków atmosferycznych dla robót drogowych.
Tematy w artykule: slaskie drogi krajowe przebudowa

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-12-30

Na tak obciążonej drodze powinno się budować jak najwięcej wielopoziomowych skrzyżowań oddzielając ruch lokalny i pieszy(zebry) od tranzytu.Wiadomo DK1 nie będzie ekspresówką ,ale czy ktoś policzył ile jest świateł,skrzyżowań kolizyjnych i przejść jadąc z B.B. do S1 w Tychach ?.Najprościej jest skopać taką drogę Światłami- najprośćiej i najtaniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport