mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem

Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem

Budowa drogi krajowej nr 1 "Trasa Górna" na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. Rzgowskiej, etap II, odcinek Paradna – Pabianicka  w Łodzi uzyska dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 258 mln zł, natomiast unijne dofinansowanie to ponad 193 mln zł.

Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem
Projekt obejmuje swym zasięgiem południowo-zachodnie dzielnice miasta położone w kwartale ulic Rzgowska – Paderewskiego – Pabianicka. W ramach zadania wybudowanych zostanie ok. 2,7 km nowych odcinków dróg. W ich skład wejdą m.in.:

• dwupoziomowe skrzyżowanie Trasy Górnej z ulicą Pabianicką,
• przeprawa nad rzeką Olechówką,
• przebudowa ulic Trybunalskiej, Demokratycznej, Ustronnej oraz Pryncypialnej,
• budowa łącznicy drogowej pomiędzy Trasą Górną a Trasą Śląską.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie 1,5 - kilometrowy skrót pozwalający na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta oraz dający duże oszczędności w czasie i kosztach przewozów osobowych i towarowych drogą krajową nr 1.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~noname10 2010-09-03

Byle szybko, ale jeszcze byłoby lepiej gdyby była autostrada od Strykowa do Głuchowa. Ten odcinek jest najpilniejszy !!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.