mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem

Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem

Budowa drogi krajowej nr 1 "Trasa Górna" na odcinku od Al. Jana Pawła II do ul. Rzgowskiej, etap II, odcinek Paradna – Pabianicka  w Łodzi uzyska dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wynosi prawie 258 mln zł, natomiast unijne dofinansowanie to ponad 193 mln zł.

Jedynka w Łodzi z dofinansowaniem
Projekt obejmuje swym zasięgiem południowo-zachodnie dzielnice miasta położone w kwartale ulic Rzgowska – Paderewskiego – Pabianicka. W ramach zadania wybudowanych zostanie ok. 2,7 km nowych odcinków dróg. W ich skład wejdą m.in.:

• dwupoziomowe skrzyżowanie Trasy Górnej z ulicą Pabianicką,
• przeprawa nad rzeką Olechówką,
• przebudowa ulic Trybunalskiej, Demokratycznej, Ustronnej oraz Pryncypialnej,
• budowa łącznicy drogowej pomiędzy Trasą Górną a Trasą Śląską.

W wyniku realizacji inwestycji powstanie 1,5 - kilometrowy skrót pozwalający na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta oraz dający duże oszczędności w czasie i kosztach przewozów osobowych i towarowych drogą krajową nr 1.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ford Focus ST – jedzie nowy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~noname10 2010-09-03

Byle szybko, ale jeszcze byłoby lepiej gdyby była autostrada od Strykowa do Głuchowa. Ten odcinek jest najpilniejszy !!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.