mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jedziemy S19 obwodnicą Kocka i Woli Skromowskiej

Jedziemy S19 obwodnicą Kocka i Woli Skromowskiej

Od środy 21 grudnia kierowcy mogą korzystać z obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej stanowiącej fragment drogi ekspresowej S19. Mierząca blisko 8 kilometrów długości trasa będzie pierwszym oznakowanym odcinkiem drogi ekspresowej na Lubelszczyźnie. Całość inwestycji kosztowała blisko 223 mln zł, znaczną częśc dołozy UE.

Jedziemy S19 obwodnicą Kocka i Woli Skromowskiej
Umowę na budowę trasy podpisano 4 sierpnia 2009 r. Wykonawca inwestycji, firma Strabag, miał 32 miesiące na jej realizację (termin upłynie 4 kwietnia 2012 r). Prace przy głównej jezdni zakończono przed zimą co pozwoliło wcześniej uzyskać pozwolenie na użytkowanie. W efekcie kierowcy skorzystają z nowej trasy na kilka miesięcy przed terminem. Wykonawca będzie prowadził jeszcze prace porządkowe poza jezdnią drogi ekspresowej.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej jest drugim na Lubelszczyźnie fragmentem przyszłej drogi ekspresowej S19 łączącej przejścia graniczne: z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej i ze Słowacją w Barwinku oraz Białystok, Lublin i Rzeszów. Wcześniej oddano do ruchu obwodnicę Międzyrzeca Podlaskiego ale to właśnie obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej jest pierwszym fragmentem oznakowanym jako trasa ekspresowa.

W ramach inwestycji powstała jednojezdniowa droga ekspresowa o długości 7,87 km, z dwoma węzłami umożliwiającymi dojazd do Kocka i Woli Skromowskiej. Trasa przecina dolinę dwóch rzek: Wieprza i Tyśmienicy co wiązało się z budową mostów. Nad Wieprzem zbudowano przeprawę o długości 220 m, a brzegi Tyśmienicy spina most o długości blisko 125 m. Obiekty inżynierskie przechodzące nad trasą ekspresową powstały w układzie docelowym uwzględniającym dobudowę drugiej jezdni. Zbudowano także blisko 12 km dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny.

Całość inwestycji kosztowała blisko 223 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie ok. 176 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~kocur 2012-01-09

nie podniecajcie się, jedna jezdnia przy tym natężeniu ruchu w zupełności wystarczy. niższe będą koszty utrzymania. a sam fakt, że wyprowadzono ruch poza miasto załatwia sprawę.

~aaeee 2011-12-29

~aaae 2011-12-29

<img src="http://www.youtube.com/watch?v=7H3YN44VF5s" alt="Filmik z przejazdu obwodnica Kocka" /> http://www.youtube.com/watch?v=7H3YN44VF5s

~Smok 2011-12-28

"Droga ekspresowa jednojezdniowa" - hahahahaha

~Marek 2011-12-27

Dobrze,tylko za mało.Na Lubelszczyźnie trzeba od zaraz przynajmniej 200 kilometrów dróg ekspresowych,nie ledwie 8.W tym tempie ,itd. ,itp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.