mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienią powinna ruszyć rozbudowa mazowieckiej ósemki

Jesienią powinna ruszyć rozbudowa mazowieckiej ósemki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie otworzyła oferty dla inwestycji polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku granica woj. mazowieckiego – Radziejowice. Planowany termin realizacji rozbudowy drogi na długości ok. 10 km to październik 2010r. Prace mają potrwać dwa lata.

Jesienią powinna ruszyć rozbudowa mazowieckiej ósemki
Wykonawcy złożyli 12 ofert, gdzie najtańszą ofertę złożyło konsorcjum: Mostostal Warszawa; Acciona Hiszpania, na kwotę około 191 mln zł, najdroższą firma Dragados Hiszpania, na kwotę prawie 275 mln zł. Inwestor (GDDKiA) na sfinansowanie zamówienia przeznaczył ponad 288 mln zł.

Projekt zakłada: wzmocnienie nawierzchni do 115 KN/oś, ograniczenie dostępności do drogi głównej, przebudowę dróg poprzecznych, budowę bądź przebudowę obiektów inżynierskich : wiadukty w węźle Radziejowice, most na rzece Okrzeszy w ciągu S8 oraz w ciągu równoległej do niej drogi dojazdowej, kładka dla pieszych nad S8 w ciągu ul.Poniatowskiego, wiadukt nad ul. Skierniewicką (droga powiatowa), kładka dla pieszych w m. Gurba, przejazd gospodarczy Radziejowice-Zboiska oraz 6 przepustów. W związku z realizacją zachodzi potrzeba: budowy dróg dojazdowych, nowego oświetlenia, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w m. Adamowice.; przebudowy i zabezpieczenia: linii elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, sieci gazowej, stanowisk do ważenia samochodów ciężarowych, a w ramach ochrony środowiska budowę ekranów akustycznych na długości 5,6km.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~dr leszek 2010-06-14

to jest nic,10 km w dwa lata,ekspresówka z cieszyna do bielska 33km budowana była 16 lat:-)

sadlonbielsko 2010-06-14

tacy własnie laicy mogą mogliby decycowac o drogownictwie - wynika stąd że 1 cm drogi można zbudowac w 1 dzień??? -paranoja mr Kamil

~inz. 2010-06-14

100 km buduje sie tyle samo co 10 km, roznica polega na tym jak duzy jest front robot, ilosc sprzetu, materiałow i zatrudnionych ludzi. Na chlopski rozum: kosteczka betonu uzyskuje wytrzymalosc gwarantowana po 28 dniach a kilkuset metrowe betonowe przeslo mostu tez uzyskuje wytrzymalosc gwarantowana po 28 dniach i nic tego nie zmieni, bo takie sa prawa fizyki. Takze dosyc tego malkontenctwa panie KAMILU.

~m 2010-06-14

kamil > sam jesteś paranoja. przecież ilość km nie ma nic do rzeczy, gdyby to było 500 metrów to też potrwałoby to dwa lata bo pewnych rzeczy nie da się skrócić.

~a gdzie to jest? 2010-06-14

Nazwy miejscowości nic mi nie mówią, poza "granicą woj. mazowieckiego". Z której to strony? od strony Podlasia, czy od strony Łódzkiego? BTW, Żurnaliści, powinniście tak pisać artykuły, aby czytając je nie trzeba było wertować atlasów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.