mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienią ruszą prace przy obwodnicy Kluczborka

Jesienią ruszą prace przy obwodnicy Kluczborka

Jesienią rozpocznie się budowa południowej obwodnicy Kluczborka. Pierwszy etap to budowa około kilometrowego odcinka, który pozwoli ominąć centrum miasta. Cała obwodnica będzie liczyć 9 km.

Pierwsza część obwodnicy będzie przebiegać przez nieczynne już tory kolejowe od ulicy Fabrycznej (tuż przed miejscowością Krasków) do ulicy Wołczyńskiej. Tam zbudowane zostanie skrzyżowanie dróg na Bogacicę i Wołczyn. Obecnie władze Kluczborka są  w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę. Uregulowanie kwestii własności gruntu planowane na lipiec. Dlatego realny termin rozpoczęcia prac to jesień – zapowiada burmistrz Kluczborka. Gmina wyznaczyła na realizację tego zadania dwa lata.

Docelowo obwodnica o długości 9 km ma zaczynać się przed Kluczborkiem w Gotartowie, a kończyć w Kuniowie. Niestety na kolejne etapy budowy i jej zakończenie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat.

Przeczytaj także:

Wołczyn doczekał się inwestycji na DK 42 (2007-06-15)

Kolejna obwodnica na Opolszczyźnie (2007-03-16)

Kłopot z obwodnicą Olesna (2007-02-26)

 

Tematy w artykule: obwodnice projekty drogowe opolskie

Podobne wiadomości:

Wołczyn doczekał się inwestycji na DK 42

Wołczyn doczekał się inwestycji na DK 42

Polskie drogi 2007-06-15

Komentuj:

~Kluczbork 2008-01-09

sorry cała POŁUDNIOWA obwodnica Kluczborka to aż 9 km ma zaczynać się przed Kluczborkiem w Gotardowie(tam połączy się z istniejącą już kilkanaście lat Północną obwodnicą miasta dr 11), a kończyć w Kuniowie

~Kluczbork 2008-01-09

Południowa obwodnica bedzie mieć ponad 8km (prace są prowadzone) Pierwszy etap i będzie oddany 2009 obwodnica częściowo będzie budowana na terenach pkp na nie czynnej obecnie kolejowej obwodnicy węzła Kluczbork (teren jest oczyszczany z infrastruktury kolejowej tory ,podkłady ,linie elektryczne wycinane są krzewy drzewa itp cała północna obwodnica Kluczborka to aż 9 km ma zaczynać się przed Kluczborkiem w Gotardowie(tam połączy się z istniejącą już kilkanaście lat Północną obwodnicą miasta dr 11), a kończyć w Kuniowie

~maras 2007-06-26

ajjjjj to az 1000 metrow!!! ale zasowaja chlopaki :D

~Drogowiec 2007-06-23

Az kilometr. Takie tempo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.