mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienią ruszy budowa obwodnicy Wielunia

Jesienią ruszy budowa obwodnicy Wielunia

11 firm i konsorcjów chce  wybudować obwodnicę Wielunia. Najtańszą ofertę w wysokości blisko 177,9 miliona złotych złożyło konsorcjum firm Strabag i Heilit+Woerner. Przewidywany termin podpisania umowy to jesień 2014 r.

Jesienią ruszy budowa obwodnicy Wielunia
Obwodnica Wielunia będzie miała 13,2 km długości, a jej podstawowym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego (głównie ciężkiego) z ciasnego centrum Wielunia.

Trasa będzie miała klasę GP, czyli główna ruchu przyśpieszonego. W tym przypadku zastosowane zostanie rozwiązanie doskonale sprawdzające się w Skandynawii, czyli układ 2+1. Oznacza to, że jezdnia będzie miała 3 pasy ruchu po 3,5 metra szerokości każdy, dwa w jednym kierunki i jeden w przeciwnym (naprzemiennie).

W ramach inwestycji zbudowane zostaną trzy węzły drogowe: „Biała”, „Raczyn” i „Jodłowiec”, które pozwolą  na wygodne skomunikowanie obwodnicy z dogami niższych kategorii. W sąsiedztwie węzłów „Raczyn” i „Jodłowiec” pojawią się dodatkowo zatoczki autobusowe i chodniki pozwalające na bezpieczne poruszanie się pieszym. W ramach przedsięwzięcia zbudowanych będzie ponadto: 8 wiaduktów, 8 mostów i 2 przejazdy gospodarcze. Część wymienionych obiektów będzie pełniła także funkcję przepustów dla zwierząt. Po nowej trasie będzie się można poruszać z maksymalną dozwoloną prędkością 100 km/h.  

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Jotgie 2014-06-29

Tyle, że na obwodnicy Żyrardowa ten układ się nie sprawdził! Po 2 latach od otwarcia korki osiągnęły rozmiar większy, niż kiedyś w centrum Żyrardowa! Niedawno jechałem tym odcinkiem prawie 1,5 godziny!!! (korek był już na autostradzie).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.