mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy

Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy

W listopadzie 2012 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą drogi dojazdowej z i do Warszawy, od strony Raszyna. Droga ekspresowa S8 ma być gotowa już w 2015 roku.

Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy
Minął już termin na składanie wniosków w przetargu na  „Kontynuację projektowania i budowę odcinka drogi ekspresowej S8 od rejonu węzła „Opacz” na terenie gminy Michałowice (z wyłączeniem tego węzła) do węzła „Paszków” i powiązania z drogą krajową Nr 7 do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 721 w miejscowości Magdalenka (wraz z węzłem „Paszków” i ww. skrzyżowaniem). Etap I cz. 1 – odc. węzeł „Opacz” – węzeł „Paszków”, Etap II– odc. węzeł „Janki Małe” – skrzyżowanie z DW 721”.

- Wpłynęły 22 wnioski. Zostaną one zweryfikowane pod względem spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostaną zaproszeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania. Tylko wykonawcy zaproszeni przez zamawiającego do składania ofert będą mogli złożyć oferty, spośród których zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta. Kryterium oceny ofert to cena – informuje GDDKiA.
 
W ramach kontraktu na „kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 na odc. Salomea – Wolica” wraz z powiązaniami z dk nr 7, odc. Paszków – Opacz -Łopuszańska (odcinek pozamiejski)” zostanie m.in.:

-  zbudowany odcinek drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz – Janki Małe, na odcinku Janki Małe – Paszków) wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 wraz z budową obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, drogi klasy GP i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową,
- zbudowane węzły drogowe: Sokołowska, Janki Małe, Paszków;
- zbudowany obwód utrzymania drogi,
- zbudowane miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~obser-1 2012-05-11

GDYBY WSZYSCY KTÓRZY JEŻDZĄ W KONWOJACH NA KOGUTACH A PRZEWAŻNIE TEN KTÓRY WMAWIAŁ UWIERZCIE ŻE BĘDZIE CUD JEŻDZIŁ JAK ZWYKŁY OBYWATEL TO BY WIEDZIAŁ JAK SIĘ MUSI MĘCZYĆ PRZECIĘTNY KOWALSKI NA DROGACH ALE CÓŻ JAK SIĘ TYLKO UMIE GRAĆ W PIŁKĘ I POKAZYWAĆ JAK SIĘ KIWA NA BOISKU TO TAK SAMO POSTĘPUJE SIĘ W ŻYCIU WYBORCÓW.- TO MACIE TERAZ TEN CUD CIEKAW NA CO TERAZ SIĘ WSKAŻE PEWNIE ŻE PRZESZKADZALI WYBORCY ŻE GŁUPIO GŁOSOWALI I BO ZAWIERZYLI DRUŻYNA DONALDINIA MYŚLAŁA ŻE ZA ŁYŻKĘ RYŻU ŻÓŁTY CUD zrobi POZOSTAŁYM WOLNO POmyślicielom

~cbb 2012-05-09

Ta wylotowka powinna byc gotowa juz na Euro. Juz od przynajmniej 8 lat Raszyn jest tak zatkany, ze niesposob sprawnie wjechac do W-wy od poludnia.

~dajan55 2012-05-08

Piszący artykuł sugeruje że to pośpiech - już w 2015 roku będzie gotowa - . Nieduży wysiłek - przedtem niech sprawdzi kiedy ta droga miała być gotowa - optymizm opadnie gwałtownie !!!

~sdf 2012-05-07

Ciekawe czy zdążą na Euro 2048.

~po 2012-05-07

Tytuł wprowadza w błąd. Jesienią po podpisaniu umowy wykonawca będzie pracował nad dokumentacją. Pracę budowlane ruszą pewnie nie wcześniej jak w 2013r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.