mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy

Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy

W listopadzie 2012 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą drogi dojazdowej z i do Warszawy, od strony Raszyna. Droga ekspresowa S8 ma być gotowa już w 2015 roku.

Jesienią zaczną budować wylotówkę z Warszawy
Minął już termin na składanie wniosków w przetargu na  „Kontynuację projektowania i budowę odcinka drogi ekspresowej S8 od rejonu węzła „Opacz” na terenie gminy Michałowice (z wyłączeniem tego węzła) do węzła „Paszków” i powiązania z drogą krajową Nr 7 do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 721 w miejscowości Magdalenka (wraz z węzłem „Paszków” i ww. skrzyżowaniem). Etap I cz. 1 – odc. węzeł „Opacz” – węzeł „Paszków”, Etap II– odc. węzeł „Janki Małe” – skrzyżowanie z DW 721”.

- Wpłynęły 22 wnioski. Zostaną one zweryfikowane pod względem spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostaną zaproszeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania. Tylko wykonawcy zaproszeni przez zamawiającego do składania ofert będą mogli złożyć oferty, spośród których zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta. Kryterium oceny ofert to cena – informuje GDDKiA.
 
W ramach kontraktu na „kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 na odc. Salomea – Wolica” wraz z powiązaniami z dk nr 7, odc. Paszków – Opacz -Łopuszańska (odcinek pozamiejski)” zostanie m.in.:

-  zbudowany odcinek drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz – Janki Małe, na odcinku Janki Małe – Paszków) wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 wraz z budową obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, drogi klasy GP i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową,
- zbudowane węzły drogowe: Sokołowska, Janki Małe, Paszków;
- zbudowany obwód utrzymania drogi,
- zbudowane miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i Miejsca Obsługi Podróżnych.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~obser-1 2012-05-11

GDYBY WSZYSCY KTÓRZY JEŻDZĄ W KONWOJACH NA KOGUTACH A PRZEWAŻNIE TEN KTÓRY WMAWIAŁ UWIERZCIE ŻE BĘDZIE CUD JEŻDZIŁ JAK ZWYKŁY OBYWATEL TO BY WIEDZIAŁ JAK SIĘ MUSI MĘCZYĆ PRZECIĘTNY KOWALSKI NA DROGACH ALE CÓŻ JAK SIĘ TYLKO UMIE GRAĆ W PIŁKĘ I POKAZYWAĆ JAK SIĘ KIWA NA BOISKU TO TAK SAMO POSTĘPUJE SIĘ W ŻYCIU WYBORCÓW.- TO MACIE TERAZ TEN CUD CIEKAW NA CO TERAZ SIĘ WSKAŻE PEWNIE ŻE PRZESZKADZALI WYBORCY ŻE GŁUPIO GŁOSOWALI I BO ZAWIERZYLI DRUŻYNA DONALDINIA MYŚLAŁA ŻE ZA ŁYŻKĘ RYŻU ŻÓŁTY CUD zrobi POZOSTAŁYM WOLNO POmyślicielom

~cbb 2012-05-09

Ta wylotowka powinna byc gotowa juz na Euro. Juz od przynajmniej 8 lat Raszyn jest tak zatkany, ze niesposob sprawnie wjechac do W-wy od poludnia.

~dajan55 2012-05-08

Piszący artykuł sugeruje że to pośpiech - już w 2015 roku będzie gotowa - . Nieduży wysiłek - przedtem niech sprawdzi kiedy ta droga miała być gotowa - optymizm opadnie gwałtownie !!!

~sdf 2012-05-07

Ciekawe czy zdążą na Euro 2048.

~po 2012-05-07

Tytuł wprowadza w błąd. Jesienią po podpisaniu umowy wykonawca będzie pracował nad dokumentacją. Pracę budowlane ruszą pewnie nie wcześniej jak w 2013r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando