mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim

Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyda pieniądze zaoszczędzone na zrealizowanych już inwestycjach na kolejne odnowy. Nowy asfalt zostanie położony na ul. Mławskiej w Rypinie oraz ul. Wojska Polskiego w Kowalu.

Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim
- Na odnowy została w tym roku zarezerwowana pula 6,5 mln zł – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy,  Mirosław Kielnik. – Już wiosną zaplanowaliśmy prace w Bierzgłowie, Maksymilianowie, Służewie, Piotrkowie Kujawskim, Lipnie, Tłuchowie, Wtelnie i Kowalewie Pomorskim. Po rozpisaniu przetargów udało się nam zaoszczędzić część środków. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć listę odnów o kolejne zadania.

Jesienią nowy asfalt będzie położony między innymi na ponad 300-metrowym odcinku ul. Mławskiej w Rypinie (DW nr 563). Poza tym jeszcze w tym roku odnowiona zostanie ul. Wojska Polskiego w Kowalu. Tam nawierzchnię zyska 250 metrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 269.

Oba przetargi zostaną rozstrzygnięte jeszcze we wrześniu. Roboty zostaną przeprowadzone natomiast w październiku. Poza tym zgodnie z harmonogramem jesienią toczyć będzie się odnowa DW nr 244 w Maksymilianowie oraz zostanie przebuduowane odwodnienie DW nr 266 w Sędzinie na odcinku 1,5 kilometra. W Złotorii na DW654 dobudowana zostanie również zatoka autobusowa.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech