mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim

Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyda pieniądze zaoszczędzone na zrealizowanych już inwestycjach na kolejne odnowy. Nowy asfalt zostanie położony na ul. Mławskiej w Rypinie oraz ul. Wojska Polskiego w Kowalu.

Jesienne odnowy w kujawsko-pomorskim
- Na odnowy została w tym roku zarezerwowana pula 6,5 mln zł – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy,  Mirosław Kielnik. – Już wiosną zaplanowaliśmy prace w Bierzgłowie, Maksymilianowie, Służewie, Piotrkowie Kujawskim, Lipnie, Tłuchowie, Wtelnie i Kowalewie Pomorskim. Po rozpisaniu przetargów udało się nam zaoszczędzić część środków. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć listę odnów o kolejne zadania.

Jesienią nowy asfalt będzie położony między innymi na ponad 300-metrowym odcinku ul. Mławskiej w Rypinie (DW nr 563). Poza tym jeszcze w tym roku odnowiona zostanie ul. Wojska Polskiego w Kowalu. Tam nawierzchnię zyska 250 metrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 269.

Oba przetargi zostaną rozstrzygnięte jeszcze we wrześniu. Roboty zostaną przeprowadzone natomiast w październiku. Poza tym zgodnie z harmonogramem jesienią toczyć będzie się odnowa DW nr 244 w Maksymilianowie oraz zostanie przebuduowane odwodnienie DW nr 266 w Sędzinie na odcinku 1,5 kilometra. W Złotorii na DW654 dobudowana zostanie również zatoka autobusowa.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando