mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska

Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska

18 czerwca 2013 roku Bruksela wydała decyzję dla budowy drogi ekspresowej S7, odcinek Gdańsk (autostrada A1) – Koszwały (Południowa Obwodnica Miasta Gdańska). Zgodnie z przepisami wspólnotowymi indywidualną zgodę Komisji Europejskiej musi otrzymać każdy projekt, którego wartość całkowita przekracza 50 mln euro. Gdańska inwestycja będzie kosztować blisko 1,431 mld zł, z czego unijne wsparcie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie ponad 1,055 mld zł.

Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska
Obwodnica Południowa Gdańska stanowi połączenie Obwodnicy Trójmiasta (drogi ekspresowej S6) oraz autostrady A1 z drogą krajową nr 7 oraz Trasą Sucharskiego, która jest dojazdem do Portu Morskiego w Gdańsku. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie Gminy Pruszcz Gdański, Kolbudy i Cedry Wielkie oraz na terenie miasta Gdańska w województwie pomorskim.

W ramach przedsięwzięcia Południowej Obwodnicy Miasta Gdańsk powstanie prawie 18 km drogi ekspresowej, estakada o długości 2,778 km i 5 węzłów dwupoziomowych (Straszyn, Lipce, Olszynka, Przejazdowo, Koszwały).

Nowa droga wyeliminuje znaczną część ciężkiego ruchu tranzytowego z centrum Gdańska oraz skróci czasu podróży przez miasto w relacji wschód – zachód.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~warszawiak 2013-07-02

Kolego "dajcie na luz", trafiłeś jak kulą w płot. Po pierwsze: jeżeli miałyby być w internecie tylko takie pseudoinformacje, to lepiej, żeby ich w ogóle nie było. Po drugie: w internecie znakomita większość artykułów jest darmowa i tak jest na całym świecie, co nie znaczy, że nie ma zysku, rozejrzyj się ile jest chociażby na tej stronie reklam. I po trzecie co do "polactwa": proponuję najpierw samemu przejrzeć się w lustrze, a dopiero potem imputować różne rzeczy innym.

~dajcie na luz 2013-07-01

przestancie marudzić drodzy forumowicze. wpadka każdemu sie zdarza, ale dla Was - to okazja aby sie wyżyć. pamiętajcie, że czytacie cały ten serwis za darmo. nie możecie oczekiwać jakości jak za komercyjny produkt. już widzę ilu z Was by płaciło za dostęp... nogi byście połamali uciekając na inne darmowe serwisy. ot mentalność polaka. czyli tzw. polactwo.

~Horacy 2013-06-30

Juz lepiej by redakcja napisala cos o tych dwoch brakujacych odcinkach drogi S7 miedzy Gdanskiem a Elblagiem. Moze redakcja nam napisze o tym, kiedy ruszy budowa tych odcinkow. Bo ten reportaz o juz istniejacej obwodnicy Gdanska jest doprawdy zniewalajacy.

dajan55 2013-06-28

Tak szczerze mówiąc artykuły czytam ale już ich ani nie komentuję ani nawet się nie denerwuję - a może to dziecko redaktorka pisało - dlaczego mam je stresować !?. A tak dla wiadomości redaktorka !!!- zdaje mi się że panu , pani chodziło o dofinansowanie tej ISTNIEJĄCEJ już drogi a nie o budowę - Prawda !?

~Observer 2013-06-28

Co za bzdura. Czy artykuł pisał jakiś stażysta? Trasa jest już dawno w użytkowaniu ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.