mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska

Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska

18 czerwca 2013 roku Bruksela wydała decyzję dla budowy drogi ekspresowej S7, odcinek Gdańsk (autostrada A1) – Koszwały (Południowa Obwodnica Miasta Gdańska). Zgodnie z przepisami wspólnotowymi indywidualną zgodę Komisji Europejskiej musi otrzymać każdy projekt, którego wartość całkowita przekracza 50 mln euro. Gdańska inwestycja będzie kosztować blisko 1,431 mld zł, z czego unijne wsparcie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie ponad 1,055 mld zł.

Jest decyzja KE dla południowej obwodnicy Gdańska
Obwodnica Południowa Gdańska stanowi połączenie Obwodnicy Trójmiasta (drogi ekspresowej S6) oraz autostrady A1 z drogą krajową nr 7 oraz Trasą Sucharskiego, która jest dojazdem do Portu Morskiego w Gdańsku. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie Gminy Pruszcz Gdański, Kolbudy i Cedry Wielkie oraz na terenie miasta Gdańska w województwie pomorskim.

W ramach przedsięwzięcia Południowej Obwodnicy Miasta Gdańsk powstanie prawie 18 km drogi ekspresowej, estakada o długości 2,778 km i 5 węzłów dwupoziomowych (Straszyn, Lipce, Olszynka, Przejazdowo, Koszwały).

Nowa droga wyeliminuje znaczną część ciężkiego ruchu tranzytowego z centrum Gdańska oraz skróci czasu podróży przez miasto w relacji wschód – zachód.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-07-02

Kolego "dajcie na luz", trafiłeś jak kulą w płot. Po pierwsze: jeżeli miałyby być w internecie tylko takie pseudoinformacje, to lepiej, żeby ich w ogóle nie było. Po drugie: w internecie znakomita większość artykułów jest darmowa i tak jest na całym świecie, co nie znaczy, że nie ma zysku, rozejrzyj się ile jest chociażby na tej stronie reklam. I po trzecie co do "polactwa": proponuję najpierw samemu przejrzeć się w lustrze, a dopiero potem imputować różne rzeczy innym.

~dajcie na luz 2013-07-01

przestancie marudzić drodzy forumowicze. wpadka każdemu sie zdarza, ale dla Was - to okazja aby sie wyżyć. pamiętajcie, że czytacie cały ten serwis za darmo. nie możecie oczekiwać jakości jak za komercyjny produkt. już widzę ilu z Was by płaciło za dostęp... nogi byście połamali uciekając na inne darmowe serwisy. ot mentalność polaka. czyli tzw. polactwo.

~Horacy 2013-06-30

Juz lepiej by redakcja napisala cos o tych dwoch brakujacych odcinkach drogi S7 miedzy Gdanskiem a Elblagiem. Moze redakcja nam napisze o tym, kiedy ruszy budowa tych odcinkow. Bo ten reportaz o juz istniejacej obwodnicy Gdanska jest doprawdy zniewalajacy.

dajan55 2013-06-28

Tak szczerze mówiąc artykuły czytam ale już ich ani nie komentuję ani nawet się nie denerwuję - a może to dziecko redaktorka pisało - dlaczego mam je stresować !?. A tak dla wiadomości redaktorka !!!- zdaje mi się że panu , pani chodziło o dofinansowanie tej ISTNIEJĄCEJ już drogi a nie o budowę - Prawda !?

~Observer 2013-06-28

Co za bzdura. Czy artykuł pisał jakiś stażysta? Trasa jest już dawno w użytkowaniu ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.