mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja dla węzła Augustów

Jest decyzja dla węzła Augustów

Jest już decyzja o zezwoleniu na realizację węzła Augustów, który wcześniej został wydzielony z głównego projektu obwodnicy Augustowa ze względu na stopień skomplikowania i konieczność zmniejszenia zajętości terenu. Obwodnica ma więc teraz komplet dokumentów i wkrótce będzie budowana na całej długości.

Jest decyzja dla węzła Augustów
- Obecna wersja węzła Augustów zajmuje w przybliżeniu 6,5 ha gruntów, podczas gdy poprzednia wymagała zajęcia blisko 15 ha. To oznacza, że GDDKiA istotnie obniży koszty przedsięwzięcia w zakresie przygotowania inwestycji. Kwota oszczędności może sięgać od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych (można będzie ją wyliczyć po pierwszych decyzjach odszkodowawczych dotyczących wyłącznie tego, zurbanizowanego obszaru). Natomiast skrzyżowanie zrealizuje - w ramach (i w cenie) tego samego kontraktu - wykonawca całej obwodnicy - firma Budimex - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przyjęte rozwiązanie zakłada realizację dwupoziomowego węzła w rejonie dzisiejszego skrzyżowania dróg krajowych nr 8 i 61 przy wjeździe do Augustowa. Górą zostanie poprowadzony kierunek Obwodnica Augustowa - Białystok, dołem oś Łomża – Augustów. Całość zostanie spięta dwoma rondami i łącznicami.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.