mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja dla węzła Augustów

Jest decyzja dla węzła Augustów

Jest już decyzja o zezwoleniu na realizację węzła Augustów, który wcześniej został wydzielony z głównego projektu obwodnicy Augustowa ze względu na stopień skomplikowania i konieczność zmniejszenia zajętości terenu. Obwodnica ma więc teraz komplet dokumentów i wkrótce będzie budowana na całej długości.

Jest decyzja dla węzła Augustów
- Obecna wersja węzła Augustów zajmuje w przybliżeniu 6,5 ha gruntów, podczas gdy poprzednia wymagała zajęcia blisko 15 ha. To oznacza, że GDDKiA istotnie obniży koszty przedsięwzięcia w zakresie przygotowania inwestycji. Kwota oszczędności może sięgać od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych (można będzie ją wyliczyć po pierwszych decyzjach odszkodowawczych dotyczących wyłącznie tego, zurbanizowanego obszaru). Natomiast skrzyżowanie zrealizuje - w ramach (i w cenie) tego samego kontraktu - wykonawca całej obwodnicy - firma Budimex - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przyjęte rozwiązanie zakłada realizację dwupoziomowego węzła w rejonie dzisiejszego skrzyżowania dróg krajowych nr 8 i 61 przy wjeździe do Augustowa. Górą zostanie poprowadzony kierunek Obwodnica Augustowa - Białystok, dołem oś Łomża – Augustów. Całość zostanie spięta dwoma rondami i łącznicami.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.