mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja lokalizacyjna dla A4

Jest decyzja lokalizacyjna dla A4

Kilka dni temu Wojewoda Małopolski wydał decyzję lokalizacyjną dla 57 km odcinka autostrady A4 z Szarowa do Tarnowa. Otwiera to drogę do wydania pozwolenia na budowę tej trasy. Prace powinny ruszyć już w pierwszej połowie 2009 roku i potrwać dwa lata.

Jest decyzja lokalizacyjna dla A4
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał od Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera decyzję lokalizacyjną (została wydana 5 września bieżącego roku) dla autostrady A4 na odcinku od Szarowa do Tarnowa. Decyzja ta ustala szczegółowy przebieg drogi oraz zatwierdza projekt podziału nieruchomości zajętych pod autostradę. Stanowi także podstawę do przejęcia tych nieruchomości przez Skarb Państwa.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wciąż można ją zaskarżyć, jednak możliwe jest już przejście do kolejnego etapu przygotowań do realizacji inwestycji, jakim uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Dokument ten umożliwi natomiast ogłoszenie przetargu na roboty. Pozwolenie powinno zostać uzyskane na przełomie roku, dzięki czemu po wyborze wykonawcy prace ruszyłyby już w pierwszej połowie przyszłego roku, a budowa zakończyłaby się w 2011 roku.

Zadanie obejmuje budowę 57 km odcinka autostrady od węzła Szarów do węzła Krzyż. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny (3 m) oraz pobocze gruntowe (1,25 m). Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni. W celu przyspieszenia prac inwestycja zostanie prawdopodobnie podzielona na trzy kontrakty, które będą realizowane równocześnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Audi A4 Caractere – lepiej odziany

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

Do Rzeszowa najprawdopodobniej autostrada dojdzie w 2012, ew. 2013 roku. Raczej po euro... Ale tego nie da się wyczytać z tego artykułu...

~p 2008-09-10

Protest był ostatnim z ciągu zdarzeń, które opóźniały budowę znacząco. Biorąc pod uwagę fakt, że koncepcja i rezerwa terenu istniały już za Gierka było jeszcze parę innych problemów.

~Newenejczyk 2008-09-10

To już rozumiem dlaczego budowa się tak opóźniła. Przez protest!

~p 2008-09-09

Jazda do Tarnowa w pół godziny bez mordowania tych wszystkich Bochni, Brzesk, Wojniczy, ciemnych punktów, spragnionych radarowców, itp. brzmi jak marzenie ściętej głowy indyka. Gdyby nie protest w Mokrzyskach to już 5 lat by się tak jeździło...

~Newenejczyk 2008-09-09

Dodam, że decyzja lokalizacyjna (DUL) dla A4 na odcinku Tarnów (węzeł Krzyż) - Przeworsk została wydana w... 1998 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.