mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka S17

Jest decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka S17

Wiadomo już według którego wariantu będzie budowany odcinek drogi ekspresowej S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Sielce k. Kurowa. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie ustalił środowiskowe uwarunkowania dla budowy tej trasy wskazując wariant D o długości nieco ponad 35 km.

Jest decyzja środowiskowa dla kolejnego odcinka S17
W decyzji ustalono m.in. konieczność budowy ekranów akustycznych o łącznej długości ok. 13 km, lokalizację przejść dla zwierząt (11 dla zwierząt dużych, dwa dla średnich i 18 dla małych), a także taką organizację prac prowadzonych przy budowie drogi by ograniczyć ich wpływ na środowisko.
Uzyskana decyzja otwiera drogę dla dalszych prac przygotowawczych związanych z opracowaniem projektu budowlanego, wykonawczego i dokumentacji przetargowej.

Według wariantu D trasa przyszłej drogi ekspresowej od granicy województw prowadzi po wschodniej stronie obecnej DK17 omijając Niwę Babicką oraz Ryki, a następnie po zachodniej stronie DK17 przy czym obecna trasa zostanie wykorzystana do obsługi ruchu lokalnego. Na całym odcinku zaprojektowano cztery węzły drogowe zapewniające dostęp do trasy ekspresowej: Ryki, Moszczanka, Skrudki i Żyrzyn oraz dwa miejsca obsługi podróżnych. W pierwszym etapie przewidziano budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu i rezerwą przestrzeni w pasie rozdziału pod budowę docelowego trzeciego.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi ekspresowej z węzłami drogowymi, przebudowę dróg bocznych (krajowej nr 48, wojewódzkiej nr 824, powiatowych i gminnych) w węzłach drogowych, budowę dróg dojazdowych dla obsługi ruchu lokalnego,  budowę przejść dla zwierząt. Ponadto inwestycja będzie obejmowała przebudowę lub budowę urządzeń towarzyszących z zakresu branży telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowej i wodociągowej.  

Inwestycję podzielono na 2 podzadania, które będą realizowane w tym samym czasie. Podzadanie 1 obejmuje budowę drogi ekspresowej na odcinku od granicy woj. do węzła Moszczanka o długości 12,44 km. Podzadanie 2 obejmuje budowę odcinka od węzła Moszczanka do Kurowa (w. "Sielce") o dł. 21,465 km.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~333D 2011-04-24

Bulwa, bulba, kartofel a nie obwodnica.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.