mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy

Regionalna Dyrekcja Środowiska w Opolu wydała decyzję środowiskową dotyczącą budowy obwodnicy Nysy. Decyzja obejmuje wariant VI obwodnicy - był on rekomendowany przez GDDKiA. Budowa będzie mogła ruszyć jednak najwcześniej w 2011 roku.

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy
Wariant VI ma długość 16,5 km. Na części swego przebiegu będzie to droga dwujezdniowa z 4 pasami ruchu, a w innych fragmentach jednojezdniowa z 3 pasami ruchu (dodatkowy pas do wyprzedzania).

W miejscu, gdzie obwodnica ma przeciąć projektowany kanał Ulgi przewidziana jest budowa estakady o długości kilkuset metrów. Powstanie też duży węzeł łączący obwodnicę ze starą (obecną) DK 46. W rejonie Goświnowic natomiast zaplanowano budowę ronda.

GDDKiA jest obecnie na etapie opracowywania dokumentów do udzielenia zamówienia na dalsze etapy projektu obwodnicy Nysy - koncepcję programową, która określi możliwości szczegółowych rozwiązań technicznych dla wybranego wariantu, materiały związane z przejęciem nieruchomości pod przyszłą drogę oraz projekt budowlany.

Efektem tych prac będzie uzyskanie zgody na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu ZRID (najwcześniej na przełomie roku 2010 i 2011) oraz przydzieleniu pieniędzy na budowę, inwestycja będzie mogła się rozpocząć.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~york 2009-11-02

budować !!! niekiedy żeby przetoczyc się na drugą stronę miasta nie wystarczy 40 min.!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.