mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy

Regionalna Dyrekcja Środowiska w Opolu wydała decyzję środowiskową dotyczącą budowy obwodnicy Nysy. Decyzja obejmuje wariant VI obwodnicy - był on rekomendowany przez GDDKiA. Budowa będzie mogła ruszyć jednak najwcześniej w 2011 roku.

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Nysy
Wariant VI ma długość 16,5 km. Na części swego przebiegu będzie to droga dwujezdniowa z 4 pasami ruchu, a w innych fragmentach jednojezdniowa z 3 pasami ruchu (dodatkowy pas do wyprzedzania).

W miejscu, gdzie obwodnica ma przeciąć projektowany kanał Ulgi przewidziana jest budowa estakady o długości kilkuset metrów. Powstanie też duży węzeł łączący obwodnicę ze starą (obecną) DK 46. W rejonie Goświnowic natomiast zaplanowano budowę ronda.

GDDKiA jest obecnie na etapie opracowywania dokumentów do udzielenia zamówienia na dalsze etapy projektu obwodnicy Nysy - koncepcję programową, która określi możliwości szczegółowych rozwiązań technicznych dla wybranego wariantu, materiały związane z przejęciem nieruchomości pod przyszłą drogę oraz projekt budowlany.

Efektem tych prac będzie uzyskanie zgody na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po uzyskaniu ZRID (najwcześniej na przełomie roku 2010 i 2011) oraz przydzieleniu pieniędzy na budowę, inwestycja będzie mogła się rozpocząć.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~york 2009-11-02

budować !!! niekiedy żeby przetoczyc się na drugą stronę miasta nie wystarczy 40 min.!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze
Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze
Sportowa odmiana Suzuki Swift zadebiutuje już za miesiąc na salonie we Frankfurcie. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia i informacje o gorącym hatchbacku z Japonii.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech