mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!

Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!

Dziś w godzinach nocnych zostanie oddany do ruchu fragment drogi ekspresowej S8 z Opaczy do Janek. Dzięki temu jadący z i do Warszawy np. z Katowic czy Wrocławia będą mogli ominąć wiecznie zakorkowane Janki i Raszyn.

Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!
Fragment trasy S8, który zostanie dzisiaj w nocy oddany kierowcom do ruchu, ma długość ok. 5,8 km. Pozwoli on na ominięcie zakorkowanych Janek i Raszyna kierowcom udającym się w stronę Wrocławia i Katowic, a także wjeżdżającym do Warszawy z tych kierunków. Bez zmian pozostanie natomiast wjazd i wyjazd do Warszawy w kierunku Krakowa (drogą nr 7), ale zmniejszenie ruchu na Al. Krakowskiej spowoduje, że ewentualne korki w Raszynie czy Jankach nie powinny już być tak dotkliwe.

Nowy odcinek S8, mający po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, został wybudowany w ramach kontraktu na przebudowę drogi krajowej nr 8 na 11-kilometrowym odcinku z Opaczy do Paszkowa do parametrów trasy ekspresowej. Zgodnie z kontraktem, który obejmuje również budowę 2,5 km łącznika do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721, inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2015 roku.Pierwszy fragment nowej drogi wylotowej z Warszawy, łączący węzeł Opacz z Jankami, został oddany do użytku na 5 miesięcy przed planowanym terminem.

Do grudnia br. realizowane będą dalsze prace zmierzające do zakończenia całego kontraktu. Inwestycja warta 565,7 mln zł  jest współfinansowana z dotacji unijnych w ramach POIiŚ 2007 – 2013.Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~ramires 2015-07-20

@KasiaMikina to samo powiedzą mieszkańcy Poznania, Wrocławia czy Warszawy, no może gdańszczaanami, że potrzebne są dwie obwodnice ich miast, więc nie tylko łodzianie mają w tej chwili ciężko

KasiaMikina 2015-07-19

Nie wiem, kiedy ostatnio byliście w Łodzi, ale obwodnica i z wschodu i z zachodu jest priorytetem, bo przez to miasto sie nie da przejechać. Teraz w ogóle odradzam, bo strategiczne skrzyżowania sa rozkopane i nawet łodzianie sie gubią.

~warszawiak 2015-07-19

@Kapiszon i @Dr Palme: Zgadzam się, że obecną DK1 Częstochowa-Piotrków da się jechać. Ale po ukończeniu A1 Pyrzowice-Częstochowa powinno się natychmiast przystąpić do przebudowy obecnej DK1 na A1 od Częstochowy do Piotrkowa. Droga ta od samego początku (jeszcze w gierkowskich założeniach) miała być zwykłą "dwujezdniówką" tymczasowo i została zaprojektowana tak, żeby po wybudowaniu bezkolizyjnych skrzyżowań została autostradą. (a autostradą da się na pewno jechać jeszcze bardziej). O tym świadczy m.in. profil zakrętów, brak terenów zabudowanych itp. Niech wreszcie ciąg autostradowy A1 będzie kompletny od morza do Czech. Zadowolony też jestem, że obaj panowie piszą o odcinku do Piotrkowa, a nie do Tuszyna, jak to często robią dziennikarze, a nawet decydenci drogowi, którzy nie wiedzieć czemu piszą i mówią o braku ostatniego odcinka autostrady (oprócz Pyrzowice-Częstochowa) Częstochowa-Tuszyn zamiast Częstochowa-Piotrków. Każdy z nich "zapomina", ze autostrada A1 Piotrków-Tuszyn istnieje od grudnia 1989 r. i tak jest od w/w daty do dziś oznaczona.

~warszawiak 2015-07-19

@Dr Palme; Swoje pochwały dla Strabaga wyraziłem w swym 1-szym poście. Natomiast nie sądzę, żeby wykonał ten odcinek poniżej kosztów. To doświadczona firma, umie liczyć, świetnie wie co i jak i rokrocznie osiąga godziwe zyski. Ale mniejsza z tym, to nie nasze zmartwienie. Co do węzła na Sokołowskiej, to jest to jak zwykle jakiś kretynizm kolejnego urzędasa; na pewno przyczyną braku zjazdu w kierunku Nadarzyna, Piotrkowa itp nie jest brak odpowiedniej odległości do kolejnego węzła. Przecież jadąc w kierunku Warszawy można zarówno na ul. Sokołowską wjechać jak i zjechać z niej na S8, a przecież jest oczywiste, że z której strony by nie liczyć, odległość pomiędzy węzłami będzie zawsze taka sama. Ale to wszystko są oczywiście drobiazgi w porównaniu z ogromną korzyścią, jaka daje otwarcie tej drogi. Teraz trzymam kciuki za terminowe ukończenie całości i dopominam się (zarówno ja, jak sadzę, że również ogromna rzesza kierowców) o ten "prezent" na Boże Narodzenie.

~kapiszon 2015-07-18

Piotrków - Częstochowa nie jest idealna, ale się nią jedzie, są ważniejsze braki na polskiej mapie dróg

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando