mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!

Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!

Dziś w godzinach nocnych zostanie oddany do ruchu fragment drogi ekspresowej S8 z Opaczy do Janek. Dzięki temu jadący z i do Warszawy np. z Katowic czy Wrocławia będą mogli ominąć wiecznie zakorkowane Janki i Raszyn.

Jest nowy fragment S8! Można ominąć Janki!
Fragment trasy S8, który zostanie dzisiaj w nocy oddany kierowcom do ruchu, ma długość ok. 5,8 km. Pozwoli on na ominięcie zakorkowanych Janek i Raszyna kierowcom udającym się w stronę Wrocławia i Katowic, a także wjeżdżającym do Warszawy z tych kierunków. Bez zmian pozostanie natomiast wjazd i wyjazd do Warszawy w kierunku Krakowa (drogą nr 7), ale zmniejszenie ruchu na Al. Krakowskiej spowoduje, że ewentualne korki w Raszynie czy Jankach nie powinny już być tak dotkliwe.

Nowy odcinek S8, mający po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, został wybudowany w ramach kontraktu na przebudowę drogi krajowej nr 8 na 11-kilometrowym odcinku z Opaczy do Paszkowa do parametrów trasy ekspresowej. Zgodnie z kontraktem, który obejmuje również budowę 2,5 km łącznika do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721, inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2015 roku.Pierwszy fragment nowej drogi wylotowej z Warszawy, łączący węzeł Opacz z Jankami, został oddany do użytku na 5 miesięcy przed planowanym terminem.

Do grudnia br. realizowane będą dalsze prace zmierzające do zakończenia całego kontraktu. Inwestycja warta 565,7 mln zł  jest współfinansowana z dotacji unijnych w ramach POIiŚ 2007 – 2013.Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Przedpremiera Opla Astry w Warszawie

auto motor i sport 2015-09-12

Kilka dni temu w Warszawie odbyła się prezentacja przed oficjalnym odsłonięciem piątej generacji Opla Astry. Samochód lada moment pojawi się w salonach od 59 900 złotych.

Komentuj:

~ramires 2015-07-20

@KasiaMikina to samo powiedzą mieszkańcy Poznania, Wrocławia czy Warszawy, no może gdańszczaanami, że potrzebne są dwie obwodnice ich miast, więc nie tylko łodzianie mają w tej chwili ciężko

KasiaMikina 2015-07-19

Nie wiem, kiedy ostatnio byliście w Łodzi, ale obwodnica i z wschodu i z zachodu jest priorytetem, bo przez to miasto sie nie da przejechać. Teraz w ogóle odradzam, bo strategiczne skrzyżowania sa rozkopane i nawet łodzianie sie gubią.

~warszawiak 2015-07-19

@Kapiszon i @Dr Palme: Zgadzam się, że obecną DK1 Częstochowa-Piotrków da się jechać. Ale po ukończeniu A1 Pyrzowice-Częstochowa powinno się natychmiast przystąpić do przebudowy obecnej DK1 na A1 od Częstochowy do Piotrkowa. Droga ta od samego początku (jeszcze w gierkowskich założeniach) miała być zwykłą "dwujezdniówką" tymczasowo i została zaprojektowana tak, żeby po wybudowaniu bezkolizyjnych skrzyżowań została autostradą. (a autostradą da się na pewno jechać jeszcze bardziej). O tym świadczy m.in. profil zakrętów, brak terenów zabudowanych itp. Niech wreszcie ciąg autostradowy A1 będzie kompletny od morza do Czech. Zadowolony też jestem, że obaj panowie piszą o odcinku do Piotrkowa, a nie do Tuszyna, jak to często robią dziennikarze, a nawet decydenci drogowi, którzy nie wiedzieć czemu piszą i mówią o braku ostatniego odcinka autostrady (oprócz Pyrzowice-Częstochowa) Częstochowa-Tuszyn zamiast Częstochowa-Piotrków. Każdy z nich "zapomina", ze autostrada A1 Piotrków-Tuszyn istnieje od grudnia 1989 r. i tak jest od w/w daty do dziś oznaczona.

~warszawiak 2015-07-19

@Dr Palme; Swoje pochwały dla Strabaga wyraziłem w swym 1-szym poście. Natomiast nie sądzę, żeby wykonał ten odcinek poniżej kosztów. To doświadczona firma, umie liczyć, świetnie wie co i jak i rokrocznie osiąga godziwe zyski. Ale mniejsza z tym, to nie nasze zmartwienie. Co do węzła na Sokołowskiej, to jest to jak zwykle jakiś kretynizm kolejnego urzędasa; na pewno przyczyną braku zjazdu w kierunku Nadarzyna, Piotrkowa itp nie jest brak odpowiedniej odległości do kolejnego węzła. Przecież jadąc w kierunku Warszawy można zarówno na ul. Sokołowską wjechać jak i zjechać z niej na S8, a przecież jest oczywiste, że z której strony by nie liczyć, odległość pomiędzy węzłami będzie zawsze taka sama. Ale to wszystko są oczywiście drobiazgi w porównaniu z ogromną korzyścią, jaka daje otwarcie tej drogi. Teraz trzymam kciuki za terminowe ukończenie całości i dopominam się (zarówno ja, jak sadzę, że również ogromna rzesza kierowców) o ten "prezent" na Boże Narodzenie.

~kapiszon 2015-07-18

Piotrków - Częstochowa nie jest idealna, ale się nią jedzie, są ważniejsze braki na polskiej mapie dróg

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.