mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Wczoraj podpisano ugodę w sprawie kontynuacji budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Miasto wspomoże finansowo realizację zadania. Jest też decyzja, że najpierw wykonany zostanie północny odcinek obwodnicy, który połączy ją z istniejącą Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Trwający pewien impas w sprawie budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, a dokładnie jej finansowania oraz braku decyzji co do kolejności wykonania zadań, chyba został już zakończony. Na wczorajszym spotkaniu władz zarządu województwa dolnośląskiego z władzami gminy Wrocław podpisana została ugoda.

Ze względu na stopień zaawansowania prac projektowych władze województwa opowiadają się za rozpoczęciem budowy odcinka północnego, łączącego istniejący fragment trasy z Długołęką i drogą krajową nr 98. Kwestię tę akcentował podczas spotkania Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa. - Rozpocznijmy budowę odcinka północnego obwodnicy, który pod względem projektowym jest już przygotowany, a równocześnie wypracujmy – w zgodzie z mieszkańcami  – przebieg części południowej obwodnicy Wrocławia - mówił wczoraj Jerzy Michalak.

Równie ważną kwestią przedstawioną przez przedstawicieli samorządu Wrocławia, była deklaracja współfinansowania inwestycji przez miasto Wrocław. - Dzięki porozumieniu Zarządu Województwa z Gminą Wrocław mamy zagwarantowane wsparcie finansowe miasta dla naszej inwestycji. Wrocław przekaże kwotę do 33 milionów złotych na budowę wybranego przez Zarząd Województwa odcinka obwodnicy – powiedział Jerzy Michalak.

– Chcemy pomóc władzom województwa dolnośląskiego w rozpoczęciu budowy północnej części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. To jedyny w tej chwili przygotowany i zaprojektowany odcinek tej trasy – mówił z kolei prezydent Rafał Dutkiewicz.

Projektowany odcinek między Łanami a Długołęką liczy około 8 km długości. Szacunkowy koszt jego budowy wyniesie ok. 160 mln zł. Jeszcze w tym roku rozpoczną się przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy tego odcinka. Szacunkowy czas budowy to 3 lata.

Dla odcinka południowego WOW (między Żernikami Wrocławskimi a Bielanami Wrocławskimi) prowadzone są obecnie prace projektowe, dotyczące uwarunkowań środowiskowych, które stanowić będą podstawę do rozmów na temat wyboru ostatecznego wariantu przebiegu trasy.

Kolejne spotkanie z przedstawicielami mieszkańców m. Wysoka oraz osiedli południowego Wrocławia, które dotyczyć będzie kosztów inwestycji, zaplanowano jeszcze przed wakacjami. Z kolei spotkanie dotyczące wyboru wariantu przebiegu części południowej obwodnicy odbędzie się jesienią br. po zapoznaniu się z przygotowywanym raportem środowiskowym

Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest nowo projektowaną drogą wojewódzką, która poprawi dostępność komunikacyjną południowo-wschodniej części aglomeracji wrocławskiej. W tej chwili kierowcy po obwodnicy mogą jeździć już z Siechnic do Iwin. W założeniach Wschodnia Obwodnica Wrocławia ma dochodzić od strony południowo-zachodniej do al. Karkonoskiej na wysokości CH Bielany, a od północno-wschodniej do Długołęki (skrzyżowanie z łącznikiem Długołęka). Po zakończeniu inwestycji trasa ma mieć długość około 30 kilometrów i będzie pozwalała od wschodu ominąć miasto.

Podobne wiadomości:

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~marta 2015-05-21

znów po raz setny pytamy GDZIE MAPKA PLANOWANEJ DROGI????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.