mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Wczoraj podpisano ugodę w sprawie kontynuacji budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Miasto wspomoże finansowo realizację zadania. Jest też decyzja, że najpierw wykonany zostanie północny odcinek obwodnicy, który połączy ją z istniejącą Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
Trwający pewien impas w sprawie budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, a dokładnie jej finansowania oraz braku decyzji co do kolejności wykonania zadań, chyba został już zakończony. Na wczorajszym spotkaniu władz zarządu województwa dolnośląskiego z władzami gminy Wrocław podpisana została ugoda.

Ze względu na stopień zaawansowania prac projektowych władze województwa opowiadają się za rozpoczęciem budowy odcinka północnego, łączącego istniejący fragment trasy z Długołęką i drogą krajową nr 98. Kwestię tę akcentował podczas spotkania Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa. - Rozpocznijmy budowę odcinka północnego obwodnicy, który pod względem projektowym jest już przygotowany, a równocześnie wypracujmy – w zgodzie z mieszkańcami  – przebieg części południowej obwodnicy Wrocławia - mówił wczoraj Jerzy Michalak.

Równie ważną kwestią przedstawioną przez przedstawicieli samorządu Wrocławia, była deklaracja współfinansowania inwestycji przez miasto Wrocław. - Dzięki porozumieniu Zarządu Województwa z Gminą Wrocław mamy zagwarantowane wsparcie finansowe miasta dla naszej inwestycji. Wrocław przekaże kwotę do 33 milionów złotych na budowę wybranego przez Zarząd Województwa odcinka obwodnicy – powiedział Jerzy Michalak.

– Chcemy pomóc władzom województwa dolnośląskiego w rozpoczęciu budowy północnej części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. To jedyny w tej chwili przygotowany i zaprojektowany odcinek tej trasy – mówił z kolei prezydent Rafał Dutkiewicz.

Projektowany odcinek między Łanami a Długołęką liczy około 8 km długości. Szacunkowy koszt jego budowy wyniesie ok. 160 mln zł. Jeszcze w tym roku rozpoczną się przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy tego odcinka. Szacunkowy czas budowy to 3 lata.

Dla odcinka południowego WOW (między Żernikami Wrocławskimi a Bielanami Wrocławskimi) prowadzone są obecnie prace projektowe, dotyczące uwarunkowań środowiskowych, które stanowić będą podstawę do rozmów na temat wyboru ostatecznego wariantu przebiegu trasy.

Kolejne spotkanie z przedstawicielami mieszkańców m. Wysoka oraz osiedli południowego Wrocławia, które dotyczyć będzie kosztów inwestycji, zaplanowano jeszcze przed wakacjami. Z kolei spotkanie dotyczące wyboru wariantu przebiegu części południowej obwodnicy odbędzie się jesienią br. po zapoznaniu się z przygotowywanym raportem środowiskowym

Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest nowo projektowaną drogą wojewódzką, która poprawi dostępność komunikacyjną południowo-wschodniej części aglomeracji wrocławskiej. W tej chwili kierowcy po obwodnicy mogą jeździć już z Siechnic do Iwin. W założeniach Wschodnia Obwodnica Wrocławia ma dochodzić od strony południowo-zachodniej do al. Karkonoskiej na wysokości CH Bielany, a od północno-wschodniej do Długołęki (skrzyżowanie z łącznikiem Długołęka). Po zakończeniu inwestycji trasa ma mieć długość około 30 kilometrów i będzie pozwalała od wschodu ominąć miasto.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~marta 2015-05-21

znów po raz setny pytamy GDZIE MAPKA PLANOWANEJ DROGI????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.