mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest pozwolenie dla obwodnicy Mszczonowa

Jest pozwolenie dla obwodnicy Mszczonowa

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę obwodnicy Mszczonowa, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 50. Jest to pierwsze w naszym kraju pozwolenie w pełni zgodne z wymogami prawa Unii Europejskiej.

Jest pozwolenie dla obwodnicy Mszczonowa
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że 16 września bieżącego roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę kolejnego, II etapu obwodnicy Mszczonowa w ciągu drogi krajowej nr 50. Wojewoda nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Jest to pierwsze w Polsce pozwolenie na budowę wydane zgodnie z wymogami prawa Unii Europejskiej. Przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, w ramach konsultacji społecznych, wojewoda mazowiecki przeprowadził otwartą rozprawę administracyjną. Konsultacje pozwoliły na wypełnienie wymogów zawartych w dyrektywach Unii Europejskiej dotyczących realizacji przedsięwzięć uciążliwych dla środowiska.

Drugi etap obwodnicy zakłada budowę drogi o długości 6,3 km w nowym śladzie. Będzie ona mieć takie same parametry jak już istniejący odcinek (I etap). Jezdnia ma mieć dwa pasy ruchu, każdy szerokości 3,5 metra. Do tego dochodzą utwardzone pobocza po 2 metry szerokości i pas pobocza. Nowa obwodnica połączy się z rondem na istniejącym odcinku obwodnicy.

Na nową obwodnicę zostanie przeniesiony głównie ruch tranzytowy, który odciąży drogi lokalne i rozluźni ruch na drogach w centrum miasta. Podniesie to bezpieczeństwo na drogach w Mszczonowie. Ruch lokalny będzie obsługiwany poprzez istniejące drogi lokalne i nowoprojektowane drogi do obsługi terenów przyległych do obwodnicy. W inwestycji zostaną uwzględnione przejścia i przejazdy pod trasą obwodnicy oraz przepusty dla dużych i małych zwierząt. Zostanie również zrealizowana izolacja akustyczna terenów przyległych, z dużym naciskiem na funkcję dekoracyjną nowo zasadzonej roślinności.

Po wybudowaniu drogi (realizacja zadania potrwa około 15 miesięcy) zostanie przeprowadzona kontrola i pomiary szkodliwych czynników środowiskowych. Gwarantuje to wyeliminowanie szkodliwego wpływu inwestycji na środowisko, a w szczególności na jej bezpośrednie sąsiedztwo.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~kris 2009-06-10

MIESZKAM W MSZCZONOWIE I WIEM ZE RADO NIE JEST PRZYCZYNA ZATORU DROGOWEGO.TYLKO SWIATEL NAOBWODNICY

~Newenejczyk 2008-09-17

Pozwolenie na budowę zostało wydane zgodnie z unijnymi zasadami. Tylko co z nową, połączoną decyzją (DUL + PNB)??? Ona tez jest zgodna z normami unijnymi?

~Groszek 2008-09-17

no tak rondo zostanie.... to przez to rondo tworzą się teraz korki i zamiast to zlikwidować to się to zostawia. BEZSENS !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.