Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Wojewoda pomorski wydał GDDKiA pozwolenie na budowę Obwodnicy Południowej Miasta Gdańska oraz Węzła Karczemki. W przyszłym miesiącu nastąpi wybór najkorzystniejszej oferty realizacji inwestycji. Zainteresowanie budową drogi wyraża pięć konsorcjów. Inwestor liczy, że prace rozpoczną się już w październiku. Ich zakończenie przewidywane jest na maj roku 2012.

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska
Budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku:  Gdańsk (A1) – Koszwały to przedsięwzięcie wspomagające system transportowy aglomeracji trójmiejskiej o wielkim znaczeniu dla całego regionu pomorskiego. Droga stanowić będzie „obejście” terenów urbanistycznych miasta Gdańska. Dzięki inwestycji skróceniu ulegnie czas przejazdu tranzytowego oraz zniwelowany zostanie ogromny ruchu samochodów ciężarowych i dostawczych w Trójmieście. Obwodnica usprawni również komunikację pomiędzy terenami portowymi i  autostradą A-1.

Badania ruchu drogowego wskazują, iż codziennie drogą krajową nr 7 wjeżdża do centrum Gdańska ok. 30 000 samochodów a drogą krajową nr 1 ok. 12 000.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~remo 2009-09-22

zgadza sie przetarg był itd. ale wszystko prowadzone było na zaś a dopiero teraz wydane zostało pozwolenie. Ostatnio coraz wiecej inwestycji jest realizowanych w tyen sposob

~Tomasso 2009-09-22

Ktoś tu coś przespał. Przetarg już się odbył, zakończyła się już także procedura odwoławcza. 18 km Południowej Obwodnicy Gdańska będzie budowało konsorcjum firm Wakoz i Bilfinger Berger. Koszt inwestycji to niecałe 1,13 mld zł. Inna sprawa, że gdyby dopiero przetarg miałby się odbyć, to na pewno prace nie ruszyłyby w październiku, a najwcześniej w marcu/kwietniu. Kolejna kaczka dziennikarska...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?