mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska

Wojewoda pomorski wydał GDDKiA pozwolenie na budowę Obwodnicy Południowej Miasta Gdańska oraz Węzła Karczemki. W przyszłym miesiącu nastąpi wybór najkorzystniejszej oferty realizacji inwestycji. Zainteresowanie budową drogi wyraża pięć konsorcjów. Inwestor liczy, że prace rozpoczną się już w październiku. Ich zakończenie przewidywane jest na maj roku 2012.

Jest pozwolenie na Obwodnicę Płd. Gdańska
Budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku:  Gdańsk (A1) – Koszwały to przedsięwzięcie wspomagające system transportowy aglomeracji trójmiejskiej o wielkim znaczeniu dla całego regionu pomorskiego. Droga stanowić będzie „obejście” terenów urbanistycznych miasta Gdańska. Dzięki inwestycji skróceniu ulegnie czas przejazdu tranzytowego oraz zniwelowany zostanie ogromny ruchu samochodów ciężarowych i dostawczych w Trójmieście. Obwodnica usprawni również komunikację pomiędzy terenami portowymi i  autostradą A-1.

Badania ruchu drogowego wskazują, iż codziennie drogą krajową nr 7 wjeżdża do centrum Gdańska ok. 30 000 samochodów a drogą krajową nr 1 ok. 12 000.

Podobne wiadomości:

Mio Moov S760 – 7 cali rozrywki

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~remo 2009-09-22

zgadza sie przetarg był itd. ale wszystko prowadzone było na zaś a dopiero teraz wydane zostało pozwolenie. Ostatnio coraz wiecej inwestycji jest realizowanych w tyen sposob

~Tomasso 2009-09-22

Ktoś tu coś przespał. Przetarg już się odbył, zakończyła się już także procedura odwoławcza. 18 km Południowej Obwodnicy Gdańska będzie budowało konsorcjum firm Wakoz i Bilfinger Berger. Koszt inwestycji to niecałe 1,13 mld zł. Inna sprawa, że gdyby dopiero przetarg miałby się odbyć, to na pewno prace nie ruszyłyby w październiku, a najwcześniej w marcu/kwietniu. Kolejna kaczka dziennikarska...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.