mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest przetarg na północną obwodnicę Jędrzejowa

Jest przetarg na północną obwodnicę Jędrzejowa

Ogłoszono przetarg na budowę północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78. Inwestycja szacowana jest na około 200 mln zł z czego ponad 100 milionów wyniesie dofinansowanie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Jest przetarg na północną obwodnicę Jędrzejowa
Wniosek o dofinansowanie północnej obwodnicy Jędrzejowa został złożony w styczniu 2010 do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, skąd trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, a następnie do Komisji Europejskiej. Procedura jego rozpatrywania może trwać kilka miesięcy, co nie ma wpływu na termin realizacji inwestycji. W styczniu 2010 złożony został także wniosek do Wojewody o decyzję zgody na realizację inwestycji drogowej. Równolegle ogłoszony został dwustopniowy przetarg na budowę północnej obwodnicy Jędrzejowa. W pierwszym etapie postępowania przetargowego firmy i konsorcja mogą składać wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu, w ramach którego składane będą oferty cenowe. Ilość zainteresowanych przetargiem poznamy 19 marca.

Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie 2010. Kielecki oddział GDDKiA oszacował wartość inwestycji na ponad 50 milionów euro czyli ponad 200 mln złotych. Planowana kwota dofinansowania przez Unię Europejską to ponad 26 mln euro czyli ponad 100 mln złotych. Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik będzie miała dwie jezdnie. Trasa o długości blisko 8 kilometrów połączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi nr 7. W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch - między innymi budowę wiaduktu nad linią kolejową Warszawa - Kraków czy węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 728 Końskie – Jędrzejów.

Przetarg na północną obwodnicę Jędrzejowa to trzeci z przetargów na wielkie inwestycje drogowe ogłoszonych przez kielecki oddział GDDKiA w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy - trwają postępowania przetargowe w sprawie obwodnicy Kielc i odcinka Skarżysko –granica województwa drogi ekspresowej S-7, która ma być budowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~przetargi 2010-02-18

Poto sa przetargi aby było jak najtaniej w komunizmie było takie powiedzenie "RÓBCIE RÓBCIE BO MY CHCEMY ROBIC" Tylko nikt nie mówił to tak "RÓBCIE ,RÓBCIE BO MY CHCEMY ZA WAMI REMONTOWAC" Gdy by była odpowiednia cena za odpowiednie pieniądze ale coś za coś nie ma nic za darmo przecież jeśli ktoś już wycenił że ta praca ma kosztowac 1000 zł to jak można za mniej to robic ano tak mniejsze wypłaty za prace ludzią i oszukanstwo na podłożu i pózniej są efekty RÓBCIE,RÓBCIE

~mariusz 2010-02-18

akutat jak zaczną budowac północną obwodnice to ta wschodnia nadawac się będzie do remontu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
Toyota dostarczyła europejskim kierowcom już dwa miliony aut hybrydowych. Jubileuszowy samochód to Toyota C-HR Hybrid, która wyjechała z salonu Toyota Radość w Warszawie.