mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest szansa na AOW

Jest szansa na AOW

Nowy rok może przynieść Wrocławiowi szansę na polepszenie sytuacji komunikacyjnej miasta. Od kilkunastu lat mówi się o budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w tym roku wreszcie powinna rozpocząć się jej budowa.

Jest szansa na AOW
Planowana 35,4 km Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma połączyć autostradę A-4 z drogami krajowymi nr 5 i 8 (w kierunku na Poznań i Warszawę). Dzięki temu zostałby ograniczony ruch tranzytowy tirów, które teraz przejeżdżają przez centrum miasta. Jeśli budowa rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku, to cała inwestycja powinna zostać zakończona do 2010 roku. Na ten cel przeznaczono z budżetu blisko 2,8 mld zł. Jednak pieniądze nie były głównym problemem opóźniającym budowę obwodnicy. Jest ona blokowana przez protesty uczestników przetargów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie może rozstrzygnąć ogłoszonego w kwietniu ubiegłego roku przetargu na budowę mostu. Firmy walczące o kontrakt wciąż składają protesty, które mogą być rozpatrywane aż do maja bieżącego roku. Most przecinać będzie Odrę na wysokości Rędzina i ma być najdłuższą betonową konstrukcją podwieszaną w kraju.

W tym roku powinna się także rozpocząć budowa dróg prowadzących do mostu. GDDKiA nie wyłoniła jeszcze wykonawcy prac. Do drugiego etapu przetargu zaprosiła 12 wykonawców, którzy mogą składać swoje oferty do 24 stycznia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Greg 2008-01-06

Po co komu autostrada i do tego płatna? Przecież S8 zupełnie wystarczy. Zamiast A8 może zbudować dodatkowo jeszcze S5 do Poznania, może coś w kiedunku granicy z Czechami (Kudowa Zrój) oraz jakieś połączenie z Wałbrzychem i Jelenią Górą. Przydało by się zrobić drugą nitkę A18 oraz drogę Katowice-Poznań przez Ostrów WLKP. Acha, zapomniałem, że te drogi nie prowadzą do Warszawy :/

~V 2008-01-05

Za pozno, projekt na S-ke joz jest. Nowy projekt to wielka strate pieniedzy

~A8 do Warszawy 2008-01-03

Przeciągnąć A8 w kierunku Wawy, i dalej na wschód, zamiast S8

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?