mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest szansa na AOW

Jest szansa na AOW

Nowy rok może przynieść Wrocławiowi szansę na polepszenie sytuacji komunikacyjnej miasta. Od kilkunastu lat mówi się o budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w tym roku wreszcie powinna rozpocząć się jej budowa.

Jest szansa na AOW
Planowana 35,4 km Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma połączyć autostradę A-4 z drogami krajowymi nr 5 i 8 (w kierunku na Poznań i Warszawę). Dzięki temu zostałby ograniczony ruch tranzytowy tirów, które teraz przejeżdżają przez centrum miasta. Jeśli budowa rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku, to cała inwestycja powinna zostać zakończona do 2010 roku. Na ten cel przeznaczono z budżetu blisko 2,8 mld zł. Jednak pieniądze nie były głównym problemem opóźniającym budowę obwodnicy. Jest ona blokowana przez protesty uczestników przetargów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie może rozstrzygnąć ogłoszonego w kwietniu ubiegłego roku przetargu na budowę mostu. Firmy walczące o kontrakt wciąż składają protesty, które mogą być rozpatrywane aż do maja bieżącego roku. Most przecinać będzie Odrę na wysokości Rędzina i ma być najdłuższą betonową konstrukcją podwieszaną w kraju.

W tym roku powinna się także rozpocząć budowa dróg prowadzących do mostu. GDDKiA nie wyłoniła jeszcze wykonawcy prac. Do drugiego etapu przetargu zaprosiła 12 wykonawców, którzy mogą składać swoje oferty do 24 stycznia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Greg 2008-01-06

Po co komu autostrada i do tego płatna? Przecież S8 zupełnie wystarczy. Zamiast A8 może zbudować dodatkowo jeszcze S5 do Poznania, może coś w kiedunku granicy z Czechami (Kudowa Zrój) oraz jakieś połączenie z Wałbrzychem i Jelenią Górą. Przydało by się zrobić drugą nitkę A18 oraz drogę Katowice-Poznań przez Ostrów WLKP. Acha, zapomniałem, że te drogi nie prowadzą do Warszawy :/

~V 2008-01-05

Za pozno, projekt na S-ke joz jest. Nowy projekt to wielka strate pieniedzy

~A8 do Warszawy 2008-01-03

Przeciągnąć A8 w kierunku Wawy, i dalej na wschód, zamiast S8

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.