mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest szansa na wschodnią obwodnicę Krakowa

Jest szansa na wschodnią obwodnicę Krakowa

Jest szansa na rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy Krakowa (odcinka trasy S7) jeszcze w tym roku. Decyzja w sprawie finansowania tej inwestycji zapadnie na przełomie kwietnia i maja.

Jest szansa na wschodnią obwodnicę Krakowa
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zadeklarował, że postępowanie przetargowe na budowę tej trasy trwa zgodnie z harmonogramem. Środki na budowę obwodnicy mają pochodzić z oszczędności po przetargach na inwestycje finansowane w ramach funduszy europejskich.

Rządowy projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 jest obecnie konsultowany. W przekazanym opinii publicznej dokumencie jedyną inwestycją w województwie małopolskim jest budowa autostrady A4. Projekt nie przewiduje lub odsuwa w czasie ewentualne rozpoczęcie realizacji wielu bardzo istotnych inwestycji niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania krajowego układu transportowego w Małopolsce, co wzbudziło bardzo duże niezadowolenie samorządów i mieszkańców regionu.

Władze województwa małopolskiego zwróciły się do ministra infrastruktury z wnioskiem o jak najszybsze rozpoczęcie budowy drugiego fragmentu wschodniej obwodnicy Krakowa od węzła „Rybitwy” do węzła „Igołomska”. Zwrócili również uwagę, że droga S7 to istotny element obwodnicy Krakowa, który będzie miał „zasadniczy wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców przez obniżenie uciążliwości komunikacyjnych (hałas i zanieczyszczenie powietrza) wywołanych tranzytowym ruchem kołowym na drodze krajowej w relacji Warszawa-Zakopane”. Budowa tej drogi ma też kluczowe znaczenie dla planowanej specjalnej strefy ekonomicznej gmin Wieliczka i Niepołomice, a także dla funkcjonowania planowanego w Nowej Hucie Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Audi RS7 – do walki z M5?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~sobi 2011-01-18

to wlasnie do tego dążą, zobacz chłopie na plany jakie sa warianty a dopiero komentuj ze niema sensu, ten odcinek jest bardzo wazny bedzie tam most przez wisłe S7 bedzie sie składac z wielu odcinków, MYSL

~po 2011-01-17

Chodzi mi o to, że wschodnia obwodnica Krakowa ma sens tylko wraz z odcinkiem Kraków-Miechów.

~po 2011-01-17

wspomniany odcinek niewiele zmieni. I tak tranzyt będzie wjeżdżał do Krakowa. Obwodnica wschodnia ma sens tylko wraz z całym odcinkiem na północ, mniej więcej w okolice Krakowa. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na Zakopiankę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando