mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest umowa na kolejny fragment S8 koło Warszawy

Jest umowa na kolejny fragment S8 koło Warszawy

Do końca 2018 roku ma powstać kolejny odcinek drogi ekspresowej S8 od Paszkowa do Przeszkody. 11,6-kilometrowa droga będzie kosztować 436,7 mln zł.

Jest umowa na kolejny fragment S8 koło Warszawy
Odcinek drogi ekspresowej S8 od Paszkowa do Przeszkody, która będzie przedłużeniem powstającego fragmentu S8 z Opaczy do Paszkowa w kierunku Wrocławia i Katowic, będzie miał 11,6 km długości i, według podpisanego kontraktu, ma powstać w ciągu 31 miesięcy od podpisania umowy. Prace powinny się więc zakończyć w IV kwartale 2018 r. Zadanie obejmujące zaprojektowanie i rozbudowę drogi S8 jest warte 436,65 mln zł.

Zakres prac podpisanej przez warszawski oddział GDDKiA umowy obejmuje m.in. likwidację przejść dla pieszych w poziomie drogi, budowę skrzyżowań bezkolizyjnych czy ekranów akustycznych. Projekt przewiduje wymianę wszystkich warstw drogi od podbudowy przez wiążącą do ścieralnej. Droga będzie budowana w technologii betonowej.Budowa 11,6 km odcinka z Paszkowa do Przeszkody jest jednym z dwóch zadań w przetargu na przebudowę trasy od Radziejowic do Paszkowa. Zadanie I obejmuje budowę drogi ekspresowej na odcinku o długości 9,9 km z Przeszkody do Radziejowic. Obecnie trwa wybór najkorzystniejszej oferty spośród sześciu złożonych. Wykonawcy zaoferowali zrealizowanie zadania za kwotę od 306,9 do 457,7 mln zł.

W warszawskim oddziale GDDKiA na podpisanie czekają ponadto jeszcze umowy na zaprojektowanie i budowę 18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy - najkorzystniejsze oferty opiewają na 2,5 mld zł i 24,6 km obwodnicy Radomia za 729,4 mln zł. Umowy z wybranymi wykonawcami zostaną podpisane po zakończeniu kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Na rozstrzygnięcie czeka również przetarg na budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi DK50/DK79. O realizację inwestycji ubiega się ośmiu wykonawców, którzy złożyli oferty o wartości od 267,8 do 426,6 mln zł.

Podobne wiadomości:

Volvo S90: Nowy rywal dla E-klasy i spółki

auto motor i sport 2015-04-16

Szwedzi pożegnają się z modelem S80. Zamiast niego powstanie nowy, inspirowany fantastycznymi konceptami konkurent niemieckich sednaów. Imię jego -  Volvo S90.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2015-06-26

Tam korki tworzą się przez totalnie za wąskie rondo nadające się do skrzyżowania dwóch lokalnych dróg, a nie do węzła łączącego autostradę z dwiema drogami krajowymi; zostało to zaprojektowane przez jakiegoś debila i zatwierdzone przez innego kretyna urzędasa. Niestety, jeszcze mocniejsze określenia cisną się na usta. A jakby na węźle "Stryków" czynne były jeszcze bramki, to korki miałyby parę kilometrów minimum.

KasiaMikina 2015-06-26

Powstaje już, widziałam ostatnio, piękna obwodnica Łodzi - to będzie też duże ułatwienie, bo to miasto zawsze się korkuje. A jadąc z Warszawy, zawsze stałam w korku pod Strykowem. Bramki jeszcze nieczynne, to może dlatego...

~warszawiak 2015-06-06

Co do "elektronicznych winiet": najlepsze byłyby normalne winiety dla osobówek, (a czy elektroniczne jak np. na Węgrzech, czy nalepki jak np. w Czechach, to jest to sprawa drugorzędna); na to się niestety nie zanosi, a zamiast tego nie będzie niestety "elektronicznych winiet", tylko każdy będzie musiał posiadać urządzenie "viaAUTO". Od kiedy? Nie wiadomo. Plusem tego jest niestawianie bramek na tych odcinkach autostrad, gdzie dotąd ich nie ma, czyli na razie te odcinki pozostają darmowe, minusem dalsze zatrzymywanie się i nierzadko stanie w korkach na bramkach już istniejących. Co do S8: na odcinku Warszawa-Piotrków nigdy nie mogłaby być A8, ze względu choćby za ciasny profil zakrętów, tam co najwyżej może być ekspresówka, natomiast A8 zamiast S8 rzeczywiście była przez jakiś czas planowana na odcinku Rzgów (węzeł S8 z A1 Łódź Płd)-Wrocław. Tam zresztą nawet teraz nic by się nie stało, jakby oznaczyć tą drogę jako autostradę i zmienić numerację na A8. Na koniec: po wprowadzeniu elektronicznych opłat na autostradach dla osobówek długo nie potrwa wprowadzenie ich również na drogach ekspresowych. Choćby nie wiem jak politycy się zarzekali, nie wierzę im za grosz. Dlatego zawsze wolę autostradę od ekspresówki.

~Paweł 2015-06-05

No Bieńkowska obiecywała elektroniczne winiety, i teraz zostaliśmy z ręką w przysłowiowym nocniku bo pani wicepremier odjechała do Brukseli a my jak staliśmy przed bramkami tak będziemy stać nadal.

~trome 2015-06-05

Te bramki są faktycznie mega irytujące, ale nie ma chyba żadnych chętnych do tego żeby wprowadzić elektroniczne winiety. Zresztą idą wybory, więc nikt się nie przejmuje losem weekendowych kierowców tylko walką o stołki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.