mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia

Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia

Została podpisana umowa na budowę obwodnicy Inowrocławia. Trwają jeszcze wyprzedzające prace archeologiczne, wykonawca w pełni ruszy z budową wiosną 2015 roku.

Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia
- W przetargu na budowę obwodnicy oferty złożyło 7 wykonawców. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum firm: Mirbud S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” Sp. z o.o. Wykonawca wybuduje obwodnicę miasta za kwotę ponad 359 mln zł dając na wykonane prace 10 lat gwarancji. Obwodnica ma być gotowa w 27 miesiące od daty podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych) a zadanie zostanie zrealizowane w systemie Projektuj i Buduj - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Inowrocławia ma być blisko 19-kilometrową trasą (w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25) z dwoma pasami w obu kierunkach. Droga ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń - Poznań.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~kluczborczanin 2014-11-07

jotgie,tez mam takie przeczucia,oby sie ten scenariusz nie sprawdził

Jotgie 2014-11-07

Mam wątpliwości, czy te firmy są w stanie podołać zadaniu. Spodziewam się za ok. roku zerwanie umowy i powtórny przetarg... ale życzę sobie, bym i miał racji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.