Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia

Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia

Została podpisana umowa na budowę obwodnicy Inowrocławia. Trwają jeszcze wyprzedzające prace archeologiczne, wykonawca w pełni ruszy z budową wiosną 2015 roku.

Jest umowa na obwodnicę Inowrocławia
- W przetargu na budowę obwodnicy oferty złożyło 7 wykonawców. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum firm: Mirbud S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” Sp. z o.o. Wykonawca wybuduje obwodnicę miasta za kwotę ponad 359 mln zł dając na wykonane prace 10 lat gwarancji. Obwodnica ma być gotowa w 27 miesiące od daty podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych) a zadanie zostanie zrealizowane w systemie Projektuj i Buduj - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Inowrocławia ma być blisko 19-kilometrową trasą (w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25) z dwoma pasami w obu kierunkach. Droga ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń - Poznań.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~kluczborczanin 2014-11-07

jotgie,tez mam takie przeczucia,oby sie ten scenariusz nie sprawdził

Jotgie 2014-11-07

Mam wątpliwości, czy te firmy są w stanie podołać zadaniu. Spodziewam się za ok. roku zerwanie umowy i powtórny przetarg... ale życzę sobie, bym i miał racji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj