mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3

Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3

Droga ekspresowa S3 w województwie dolnośląskim nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Właśnie podpisana została umowa na budowę fragmentu tej drogi od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe.

Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3
Liczący 11,3 km fragment przyszłej drogi ekspresowej S3, dzięki której kierowcy jadący z południa Polski np. nad Bałtyk będą mogli ominąć Lubin, jest czwartą (z pięciu) częścią inwestycji, jaką jest budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica o długości 81,2 km.

Kontrakt o wartości  prawie 261 mln zł wykona firma Mota Engil Central Europe. Zadanie będzie realizowane w systemie Zaprojektuj i Buduj w terminie 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 15 grudnia do 15 marca. W tym czasie wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy na wykonanie tzw. optymalizacji rozwiązań projektowych.

Odcinek będzie wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny i będzie przebiegał po zachodniej stronie Lubina, stanowiąc jednocześnie obwodnicę tego miasta. Zostaną także wybudowane dwa węzły drogowe: Lubin Zachód i Lubin Południe, 3 wiadukty, 3 przejścia dla zwierząt (pod drogą) oraz elementy ochrony środowiska m.in. ogrodzenia, przepusty, ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe.

Oddanie do ruchu całego odcinka drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy planowane jest w drugiej połowie 2018 roku. Na podpisanie umowy czeka jeszcze tylko od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II (skrzyżowanie z A4, z węzłem) o długości 22,6 km.Podobne wiadomości:

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~mieszkanecPL 2015-02-05

bardzo czekamy na S3 i to fajna wiadomość, oby szybko i dobrze wybudwali!nPotem trzeba będzie jeszcze ulepszyć drogę z Bolkowa do Karkonoszy - i Bałtyk do Góry objedziemy w 4 godziny!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?