mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3

Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3

Droga ekspresowa S3 w województwie dolnośląskim nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Właśnie podpisana została umowa na budowę fragmentu tej drogi od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe.

Jest umowa na obwodnicę Lubina w ciągu S3
Liczący 11,3 km fragment przyszłej drogi ekspresowej S3, dzięki której kierowcy jadący z południa Polski np. nad Bałtyk będą mogli ominąć Lubin, jest czwartą (z pięciu) częścią inwestycji, jaką jest budowa drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica o długości 81,2 km.

Kontrakt o wartości  prawie 261 mln zł wykona firma Mota Engil Central Europe. Zadanie będzie realizowane w systemie Zaprojektuj i Buduj w terminie 30 miesięcy od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 15 grudnia do 15 marca. W tym czasie wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy na wykonanie tzw. optymalizacji rozwiązań projektowych.

Odcinek będzie wyposażony w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny i będzie przebiegał po zachodniej stronie Lubina, stanowiąc jednocześnie obwodnicę tego miasta. Zostaną także wybudowane dwa węzły drogowe: Lubin Zachód i Lubin Południe, 3 wiadukty, 3 przejścia dla zwierząt (pod drogą) oraz elementy ochrony środowiska m.in. ogrodzenia, przepusty, ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe.

Oddanie do ruchu całego odcinka drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy planowane jest w drugiej połowie 2018 roku. Na podpisanie umowy czeka jeszcze tylko od węzła Lubin Południe do węzła Legnica II (skrzyżowanie z A4, z węzłem) o długości 22,6 km.Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~mieszkanecPL 2015-02-05

bardzo czekamy na S3 i to fajna wiadomość, oby szybko i dobrze wybudwali!nPotem trzeba będzie jeszcze ulepszyć drogę z Bolkowa do Karkonoszy - i Bałtyk do Góry objedziemy w 4 godziny!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.