mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca ‘siódemki’ Grójec – Białobrzegi

Jest wykonawca ‘siódemki’ Grójec – Białobrzegi

GDDKiA wyłoniła wykonawcę inwestycji na drodze krajowej nr 7 Grójec - Białobrzegi. Przebudowę 17-kilometrowego odcinka wykonawca wycenił na ponad 494 mln zł. Była to najniższa zaoferowana cena. GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji 460 mln zł.

Była to trzecia próba wyłonienia wykonawcy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm „DROGBUD” Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB - Podbeskidzie”. Inwestycja obejmuje rozbudowę i modernizację istniejącej drogi krajowej nr 7 i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej poprzez dobudowę drugiej jezdni po stronie zachodniej, budowę węzłów drogowych i dróg dojazdowych. Wśród wykonanych prac znajdą się także: budowa przejazdów drogowych, wykonanie elementów odwodnienia, wykonanie elementów bezpieczeństwa i organizacji ruchu, budowa 6 wiaduktów drogowych, budowa 9 mostów drogowych, budowa 6 kładek dla pieszych, budowa 24 przepustów (w zakresie robót mostowych), budowa urządzeń ochrony środowiska.

Mimo, że wykonawca z opóźnieniem (długie procedury przetargowe) wejdzie na plac budowy, GDDKiA zakłada, że kierowcy przebudowanym odcinkiem powinni pojechać w 2009 roku.

Przeczytaj także:

Wysokie oferty na przebudowę S7 Grójec - Białobrzegi, drogi ekspresowe (2007-03-22)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~~Bonus 2007-04-29

Nie bój nie bój wicek wacek. Spójrz uważnie, jak sytuację opisali w tekście; zapewne nie jesteś zorientowany, jak ta cała historia z odcinkiem G-B wyglądała. A sprawdź sobie w ustawie o zam publ: np w trybie negocjacji z ogłoszeniem zawsze wybiera się ofertę najtańszą. Więc nie ma teraz o co kopii kruszyć. Nie zawsze przecież najtańczy= najgorszy. Nie wiesz, czy drożsi wykonawcy nie spapraliby roboty. A warunki jakości, to gwarantuję Ci, wszystkie firmy dopuszczone do udziału, musiały spełniać. Teraz tylko szkopuł w tym, żeby naprawdę czegoś nie spaprali, no ale gwarancji na to nie masz żadnej, zawsze mogą od nich żadać poprawienia niedoróbek przed oddaniem do eksploatacji lub naprawienia wad w okresie gwarancyjnym na własny koszt.

~Hellboy 2007-04-27

Kilka razy w miesiącu jeżdżę tą trasą i jest to jeden z najbardziej czasochłonnych i zniszczonych odcinków w trasie dorohusk-świecko...Po przebudowie znacząco skróci się mi czas podróży na trasie :)

~astrolog 2007-04-27

To chyba najlepsza wiadomosc od kilkunastu miesiecy. Czesto jade siodemka do Warszawy i tam jest prawdziwa zgroza. Teraz suie powinni zabrac za obrodnice Radomia, ekspresowke z Radomia do Skarzyska (tam juz jest fajny wezel drogowy), potem trasa ekspresowa Skarzysko- Wisniowka. Za chwile zacznie sie budowa obwodnicy Wisniowki i dobudowa drugiego pasa ekspresowki obwodnicy Kielc, a potem trasa na Jedrzejow. Do pelni szczescia brakuje przyspieszenia budowy ekspresowki z Jedrzejowa do Krakowa.

~Bi 2007-04-26

No wreszcie cos sie ruszyło. Najwazniejsza droga w kraju...

~użytkownik drogi nr7 2007-04-26

A kiedy rozpoczną sie prace?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.