mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina

Jest wykonawca V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina

Jest już wybrany wykonawca V odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej w Szczecinie. Za prawie 66 mln zł prace ma wykonać Energopol Szczecin. Po przejęciu placu budowy wykonawca będzie miał 26 miesięcy na wybudowanie dróg zgodnie ze specyfikacją przetargową. Przebudową ma być objęty ponad 2 km odcinek.

Jest wykonawca V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina
Aby mogła zostać podpisana umowa z wykonawcą wynik przetargu musi zaakceptować Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie. Kontrola UZP jest konieczna, gdyż część środków na budowę piątego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej stanowi dofinansowanie zewnętrzne (ok. 71% całości kwoty).

Projekt zakłada połączenie skrzyżowania ul. Krasińskiego / Duńskiej nową drogą z ul. Arkońską/ Niemierzyńskiej. Przebudową ma być objęty odcinek o długości ponad 2 km. Jezdnie będą miały po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, chodniki. Na wysokości ul. Łabędziej powstanie przejście podziemne, które pozwoli dzieciom na bezpieczne dotarcie do szkoły. Zmieni się także układ skrzyżowań znajdujących się w ciągu obwodnicy. Przebudowane zostaną skrzyżowania obwodnicy z fragmentami przyległych ulic: z ul. Chopina (długość 450 m.) , obwodnicy z ul. Arkońską / Niemierzyńską (długość 550 m.), ul. Papieża Pawła VI (długość ok. 100 m.). Zmodernizowany zostanie wiadukt kolejowy w ciągu ul. Arkońskiej oraz przebudowana będzie trakcja tramwajowa w obszarze skrzyżowania obwodnicy z ul. Arkońska i Niemierzyńską.  W celach poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniach obwodnicy z: ul. Chopina, ul. Niny Rydzewskiej, ul. Arkońską / Niemierzyńską ruch sterowany będzie sygnalizacją.

Budowa piątego etapu obwodnicy współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007–2013.

Niezależnie od budowy obwodnicy prowadzone będą prace związane z modernizacją ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej (postępowanie zostało ogłoszone). Gmina Miasto Szczecin planuje także przebudowę skrzyżowania ul. Krasińskiego – Duńskiej z obwodnicą wraz z modernizacją skrzyżowań ul. Krasińskiego z ul. Zakopiańską, Łuczniczą i Łabędzią.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.