mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca kolejnego odcinka S7

Jest wykonawca kolejnego odcinka S7

Przyspiesza budowa drogi ekspresowej S7. Utrzymana została decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, w następstwie której to Budimex wybuduje fragment drogi ekspresowej S7 wraz z obwodnicą Ostródy.

Jest wykonawca kolejnego odcinka S7
W miniony piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczące rażąco niskiej ceny zaproponowanej przez konsorcjum Salini Polska oraz Salini Impregilo i Todini Costruzioni Generali, a także oddalił skargę włoskiej spółki Astaldi, która, zdaniem zamawiającego, przedstawiła ofertę niezgodną ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. W efekcie GDDKiA wybrało ofertę konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc.) i Ferrovial Agroman (5 proc.).

Wybrane konsorcjum wybuduje drogę ekspresową S7 na odcinku Miłomłyn – Olsztynek (pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe) w ciągu drogi S7 wraz z budową obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Oferta ma opiewa na kwotę 1,072 mld zł netto.

Zakres prac obejmuje przede wszystkim budowę 9,7-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej (początek przed Ostródą, koniec w miejscowości Górka) z dwoma pasami ruchu w każdą stronę oraz obwodnicę Ostródy w parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego, o długości 8,7 km, w ciągu drogi krajowej nr 16 (początek obwodnicy w Ornowie, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15, koniec w rejonie węzła Ostróda Południe), również z dwoma pasami ruchu w każdą stronę.
    
Ponadto umowa obejmuje powstanie dwóch węzłów drogowych:
- Ostróda Północ - na przecięciu z drogą wojewódzką nr 530 Ostróda – Łukta – Dobre Miasto (węzeł zapewni wszystkie relacje skrętne);
- Ostróda Południe - na przecięciu z projektowaną obwodnicą Ostródy (droga krajowa nr 16) oraz istniejącą drogą krajową nr 7/16 w miejscowości Górka, w rejonie istniejącego węzła na przecięciu tych dwóch dróg.Oprócz tego powstaną drogi gospodarcze, serwisowe i zbiorcze, 15 obiektów inżynierskich, w tym mierzący 343 m most zespolony nad jeziorem Pauzeńskim w ciągu drogi S-7, most nad Drwęcą o długości 561 m, wiadukty w ciągu dróg krajowych 7, 16 i 15 oraz drogi ekspresowej S16.

Zakontraktowany odcinek S7 powinien powstać w ciągu 20 miesięcy, nie licząc okresów zimowych. Jest to drugi odcinek S7, który będzie budować Budimex. W listopadzie podpisana została umowa na budowę drogi S7 od Miłomłyna do Ostródy o długości 9,4 km.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.