mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca kolejnego odcinka S7

Jest wykonawca kolejnego odcinka S7

Przyspiesza budowa drogi ekspresowej S7. Utrzymana została decyzja Krajowej Izby Odwoławczej, w następstwie której to Budimex wybuduje fragment drogi ekspresowej S7 wraz z obwodnicą Ostródy.

Jest wykonawca kolejnego odcinka S7
W miniony piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, dotyczące rażąco niskiej ceny zaproponowanej przez konsorcjum Salini Polska oraz Salini Impregilo i Todini Costruzioni Generali, a także oddalił skargę włoskiej spółki Astaldi, która, zdaniem zamawiającego, przedstawiła ofertę niezgodną ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. W efekcie GDDKiA wybrało ofertę konsorcjum Budimeksu (lider, 95 proc.) i Ferrovial Agroman (5 proc.).

Wybrane konsorcjum wybuduje drogę ekspresową S7 na odcinku Miłomłyn – Olsztynek (pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe) w ciągu drogi S7 wraz z budową obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Oferta ma opiewa na kwotę 1,072 mld zł netto.

Zakres prac obejmuje przede wszystkim budowę 9,7-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej (początek przed Ostródą, koniec w miejscowości Górka) z dwoma pasami ruchu w każdą stronę oraz obwodnicę Ostródy w parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego, o długości 8,7 km, w ciągu drogi krajowej nr 16 (początek obwodnicy w Ornowie, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15, koniec w rejonie węzła Ostróda Południe), również z dwoma pasami ruchu w każdą stronę.
    
Ponadto umowa obejmuje powstanie dwóch węzłów drogowych:
- Ostróda Północ - na przecięciu z drogą wojewódzką nr 530 Ostróda – Łukta – Dobre Miasto (węzeł zapewni wszystkie relacje skrętne);
- Ostróda Południe - na przecięciu z projektowaną obwodnicą Ostródy (droga krajowa nr 16) oraz istniejącą drogą krajową nr 7/16 w miejscowości Górka, w rejonie istniejącego węzła na przecięciu tych dwóch dróg.Oprócz tego powstaną drogi gospodarcze, serwisowe i zbiorcze, 15 obiektów inżynierskich, w tym mierzący 343 m most zespolony nad jeziorem Pauzeńskim w ciągu drogi S-7, most nad Drwęcą o długości 561 m, wiadukty w ciągu dróg krajowych 7, 16 i 15 oraz drogi ekspresowej S16.

Zakontraktowany odcinek S7 powinien powstać w ciągu 20 miesięcy, nie licząc okresów zimowych. Jest to drugi odcinek S7, który będzie budować Budimex. W listopadzie podpisana została umowa na budowę drogi S7 od Miłomłyna do Ostródy o długości 9,4 km.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.