mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Firma Budimex-Dromex S.A. za blisko 439 mln zł zajmie się budową obwodnicy Augustowa – poinformowała GDDKiA. Budowie ponad 17 km odcinka przez dolinę Rospudy przeciwni są ekolodzy i Komisja Europejska.

Podpisany kontrakt obejmuje budowę obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 granica państwa - Wrocław - Białystok - Suwałki - granica państwa od miejscowości Gatne do skrzyżowania dróg krajowych nr 8 i 61 w Augustowie o długości ponad 17 km (I etap realizacji - budowa jezdni wschodniej oraz budowa dwóch jezdni o przekroju docelowym w rejonie mostu przez dolinę rzeki Rospuda i w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową nr 40822).

Wybór wykonawcy spotkał się z natychmiastowym odzewem organizacji ekologicznych, które skierowały list do warszawskiej firmy Budimex - Dromex S.A. W piśmie powołują się na stanowisko UE i unijną dyrektywę o odpowiedzialności za szkody w środowisku naturalnym – chodzi m.in. o obszary objęte systemem Natura 2000 . Dyrektywa unijna w takim przypadku obciąża konsekwencjami zarówno inwestora jak i wykonawców – przestrzegają ekolodzy.

Wcześniej KE sugerowała wstrzymanie prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości. W tym też celu wysłała upomnienie.  GDDKiA uważa, że wybrany wariant posiada wszelkie niezbędne uzgodnienia, postanowienia i decyzje, wydane przez odpowiednie władze Polski i jest on najbardziej odpowiedni ze względu na ochronę środowiska, a przeprawa mostowa spełnia warunki dla ochrony środowiska.

Przeczytaj także:

Obwodnica Augustowa zgodna - niezgodna z prawem (2006-12-13)

Inwestycje i środowisko (2007-01-20)

Nowoczesne drogi Podlasia (2007-01-09)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~ŻYCZLIWY SPRAWIE OBWODNICY AUGUSTOWA. 2007-11-24

Moim zdaniem , budowie obwodnicy Augustowa powinien ktoś patronować . Najlepszą osobą w tym celu będzie sam Jan Szyłak z Raczek. Należy natychmiast potraktować Pana Jana jako pracownika tej firmy z wszystkimi tego formalnymi uprwnieniami pracowniczymi . Oczywiście wcześniej należy zapytać Pana Jana , n.p.|telefonicznie , czy wyraża zgodę na zatrudnienie . Jestem pewien , iż Pan Jan całą sprawę obwodnicy doprowadzi do szczęśliwego zakończenia zgodnie z wolą AUGUSTOWIAN .

~dd 2007-02-01

(prawie 1000 km w granicach Polski!!!) - jakie 1000 km??? jak już coś to ok. 500-600 km

~Misiek 2007-01-31

osskaa ma rację. Jeden wywrócony TIR i korki będą się zaczynać w Tallinie a kończyć w Debreczynie;) oczywiście przesadzam ale jeśli już budujemy dwujezdniową S19 (prawie 1000 km w granicach Polski!!!) to te 17 km drogi wokół Augustowa też powinno być dwujezdniowe!

~PasiQ88 2007-01-31

a ja uważam że jednojezdniowa droga ekspresowa to doskonałe rozwiąznie. Budując ekspresówki jednojezdniowe na mniej uczęszczanych trasach może zbudować ich więcej. A taka droga znacznie poprawia warunki a w szczególnoći wyprowadza ruch tranzytowy z ulic i dróg lokalnych. A co do ekologów to myśle że trzeba iść na kompromis. GDDKiA już zrobiła bardzo wiele widać nie umią tego docenić. Tymczasem budowa bardzo potrzebnej drogi znacznie sie opóżniła.

~As 2007-01-31

As myslalem ze masz wiecej kultury sam jedziesz po innych a jak ja z ciebie kpilem to sie wkurzales:) Kolega osskaa ma racje po co budowac droge S jednojezdniowa? moze teraz jest ona tam optymala ale na pewno nie za kilka lat!! trzeba budowac i myslec w przyszlosc!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech