mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Firma Budimex-Dromex S.A. za blisko 439 mln zł zajmie się budową obwodnicy Augustowa – poinformowała GDDKiA. Budowie ponad 17 km odcinka przez dolinę Rospudy przeciwni są ekolodzy i Komisja Europejska.

Podpisany kontrakt obejmuje budowę obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 granica państwa - Wrocław - Białystok - Suwałki - granica państwa od miejscowości Gatne do skrzyżowania dróg krajowych nr 8 i 61 w Augustowie o długości ponad 17 km (I etap realizacji - budowa jezdni wschodniej oraz budowa dwóch jezdni o przekroju docelowym w rejonie mostu przez dolinę rzeki Rospuda i w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową nr 40822).

Wybór wykonawcy spotkał się z natychmiastowym odzewem organizacji ekologicznych, które skierowały list do warszawskiej firmy Budimex - Dromex S.A. W piśmie powołują się na stanowisko UE i unijną dyrektywę o odpowiedzialności za szkody w środowisku naturalnym – chodzi m.in. o obszary objęte systemem Natura 2000 . Dyrektywa unijna w takim przypadku obciąża konsekwencjami zarówno inwestora jak i wykonawców – przestrzegają ekolodzy.

Wcześniej KE sugerowała wstrzymanie prac do czasu wyjaśnienia wątpliwości. W tym też celu wysłała upomnienie.  GDDKiA uważa, że wybrany wariant posiada wszelkie niezbędne uzgodnienia, postanowienia i decyzje, wydane przez odpowiednie władze Polski i jest on najbardziej odpowiedni ze względu na ochronę środowiska, a przeprawa mostowa spełnia warunki dla ochrony środowiska.

Przeczytaj także:

Obwodnica Augustowa zgodna - niezgodna z prawem (2006-12-13)

Inwestycje i środowisko (2007-01-20)

Nowoczesne drogi Podlasia (2007-01-09)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~ŻYCZLIWY SPRAWIE OBWODNICY AUGUSTOWA. 2007-11-24

Moim zdaniem , budowie obwodnicy Augustowa powinien ktoś patronować . Najlepszą osobą w tym celu będzie sam Jan Szyłak z Raczek. Należy natychmiast potraktować Pana Jana jako pracownika tej firmy z wszystkimi tego formalnymi uprwnieniami pracowniczymi . Oczywiście wcześniej należy zapytać Pana Jana , n.p.|telefonicznie , czy wyraża zgodę na zatrudnienie . Jestem pewien , iż Pan Jan całą sprawę obwodnicy doprowadzi do szczęśliwego zakończenia zgodnie z wolą AUGUSTOWIAN .

~dd 2007-02-01

(prawie 1000 km w granicach Polski!!!) - jakie 1000 km??? jak już coś to ok. 500-600 km

~Misiek 2007-01-31

osskaa ma rację. Jeden wywrócony TIR i korki będą się zaczynać w Tallinie a kończyć w Debreczynie;) oczywiście przesadzam ale jeśli już budujemy dwujezdniową S19 (prawie 1000 km w granicach Polski!!!) to te 17 km drogi wokół Augustowa też powinno być dwujezdniowe!

~PasiQ88 2007-01-31

a ja uważam że jednojezdniowa droga ekspresowa to doskonałe rozwiąznie. Budując ekspresówki jednojezdniowe na mniej uczęszczanych trasach może zbudować ich więcej. A taka droga znacznie poprawia warunki a w szczególnoći wyprowadza ruch tranzytowy z ulic i dróg lokalnych. A co do ekologów to myśle że trzeba iść na kompromis. GDDKiA już zrobiła bardzo wiele widać nie umią tego docenić. Tymczasem budowa bardzo potrzebnej drogi znacznie sie opóżniła.

~As 2007-01-31

As myslalem ze masz wiecej kultury sam jedziesz po innych a jak ja z ciebie kpilem to sie wkurzales:) Kolega osskaa ma racje po co budowac droge S jednojezdniowa? moze teraz jest ona tam optymala ale na pewno nie za kilka lat!! trzeba budowac i myslec w przyszlosc!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.