mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest wykonawca przebudowy ul. Marsa w stolicy

Jest wykonawca przebudowy ul. Marsa w stolicy

Wybrano wykonawcę inwestycji - budowa ul. Marsa od Naddnieprzańskiej do skrzyżowania Rekruckiej z Żołnierską. Wykonawca prac będzie Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Przy wyborze punktowane były dwa kryteria - cena i termin. Firma Intercor zaoferowała wykonanie przebudowy ulicy wraz z budową dwóch wiaduktów nad torami w ciągu 18 miesięcy za kwotę 71 mln zł.

Jest wykonawca przebudowy ul. Marsa w stolicy
Inwestycja polega na wykonaniu robót budowlanych związanych z modernizacją ciągu ulic Marsa (dzielnica Praga Południe) - Żołnierska (dzielnica Rembertów) na odcinku od ulicy Naddnieprzańskiej do granicy miasta. W zakres zadania wchodzi przebudowa i poszerzenie istniejących jezdni, w tym rozbiórka i budowa wiaduktów drogowych, budowa ekranów akustycznych oraz zagospodarowanie zielenią pasa drogowego.

W 2010 r. ogłoszony został przetarg na pierwszy etap inwestycji, polegający na wykonaniu robót budowlanych związanych z modernizacją ulicy Marsa na odcinku od ulicy Naddnieprzańskiej do ulicy Żołnierskiej (wiadukty nad torami kolejowymi oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Chełmżyńską). Długość odcinka to około 890 m. 

W ramach pierwszego etapu inwestycji wybudowane zostaną dwa nowe wiadukty, zlokalizowane po obu stronach istniejącej obecnie przeprawy nad linią kolejową. Wraz z jezdnią powstaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne o wysokości 5 metrów. Wybudowane będą także drogi dojazdowe i nowe skrzyżowanie z ulicą Chełmżyńską. Ze względu na geometrię nowych wiaduktów, w trakcie prac budowlanych przewiduje się stopniową rozbiórkę istniejących wiaduktów. Etap I kończy się przed skrzyżowaniem z ulicą Żołnierską, którego przebudowa przewidziana jest w ramach drugiego etapu inwestycji.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Corsa Gsi – polska cena
Opel Corsa Gsi – polska cena
Do zaprezentowanej wcześniej Insignii GSi dołącza mniejsza siostra - Corsa GSi. Rasowy maluch ma 150 KM mocy i drapieżny wygląd. Znamy już cenę modelu.