Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa

Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa

Wojewoda mazowiecki wydał dziś zezwolenie na rozbudowę ponad 2-kilometrowego odcinka drogi  Zegrze - Warszawa. Inwestorem jest Zarząd Województwa Mazowieckiego. Wojewoda podpisał również zgodę na modernizację ulicy Kleszczowej w Warszawie. Obie decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa
Do czasu wybudowania wschodniej obwodnicy Warszawy jej rolę pełni częściowo droga wojewódzka nr 631. Komfort podróżujących nią kierowców w ciągu najbliższych trzech lat znacząco się poprawi dzięki rozbudowie odcinka miejskiego (od węzła Marsa, przez ul. Żołnierską, do granic miasta) oraz decyzji ZRID na fragment od granicy Warszawy do węzła w Zielonce.

Zakres prac obejmie rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej oraz skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 634 (rondo) i z drogami gminnymi. Na całym odcinku DW 631 powstanie także chodnik i ścieżka rowerowa. Aby zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko, postawione zostaną ekrany akustyczne. - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w najbliższym czasie ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Przeznaczyliśmy na ten cel ok. 60 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Prace powinny rozpocząć się zimą a zakończyć najpóźniej w 2015 roku – powiedział Krzysztof Strzałkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego. Wniosek o zezwolenie na realizację miejskiego odcinka drogi nr 631 Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie planuje złożyć w tym roku.

Drugie podpisane przez wojewodę zezwolenie dotyczy rozbudowy ulicy Kleszczowej na odcinku od ulicy Czereśniowej, do skrzyżowania z ulicą Chrobrego i Ryżową. Planowana jest również przebudowa m.in. wodociągów i oświetlenia. Inwestycja usprawni wyjazd z Włoch i Ursusa, a także komunikację zbiorową oraz indywidualną. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy. - Ulica Kleszczowa to obecnie wąskie gardło, które po przebudowaniu będzie w stanie przejąć i doprowadzić ruch z Ursusa i Włoch na węzeł Łopuszańska – powiedziała Anna Piotrowska, dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.
Tematy w artykule: Warszawa inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~urzedasyzaekrany 2013-05-17

Tak się troszczą, że będą ekrany w lesie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj