mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa

Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa

Wojewoda mazowiecki wydał dziś zezwolenie na rozbudowę ponad 2-kilometrowego odcinka drogi  Zegrze - Warszawa. Inwestorem jest Zarząd Województwa Mazowieckiego. Wojewoda podpisał również zgodę na modernizację ulicy Kleszczowej w Warszawie. Obie decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Jest zezwolenie na rozbudowę trasy Zegrze - Warszawa
Do czasu wybudowania wschodniej obwodnicy Warszawy jej rolę pełni częściowo droga wojewódzka nr 631. Komfort podróżujących nią kierowców w ciągu najbliższych trzech lat znacząco się poprawi dzięki rozbudowie odcinka miejskiego (od węzła Marsa, przez ul. Żołnierską, do granic miasta) oraz decyzji ZRID na fragment od granicy Warszawy do węzła w Zielonce.

Zakres prac obejmie rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej oraz skrzyżowań z drogą wojewódzką nr 634 (rondo) i z drogami gminnymi. Na całym odcinku DW 631 powstanie także chodnik i ścieżka rowerowa. Aby zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko, postawione zostaną ekrany akustyczne. - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w najbliższym czasie ogłosi przetarg na realizację inwestycji. Przeznaczyliśmy na ten cel ok. 60 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Prace powinny rozpocząć się zimą a zakończyć najpóźniej w 2015 roku – powiedział Krzysztof Strzałkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego. Wniosek o zezwolenie na realizację miejskiego odcinka drogi nr 631 Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie planuje złożyć w tym roku.

Drugie podpisane przez wojewodę zezwolenie dotyczy rozbudowy ulicy Kleszczowej na odcinku od ulicy Czereśniowej, do skrzyżowania z ulicą Chrobrego i Ryżową. Planowana jest również przebudowa m.in. wodociągów i oświetlenia. Inwestycja usprawni wyjazd z Włoch i Ursusa, a także komunikację zbiorową oraz indywidualną. Inwestorem jest prezydent m.st. Warszawy. - Ulica Kleszczowa to obecnie wąskie gardło, które po przebudowaniu będzie w stanie przejąć i doprowadzić ruch z Ursusa i Włoch na węzeł Łopuszańska – powiedziała Anna Piotrowska, dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.
Tematy w artykule: Warszawa inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~urzedasyzaekrany 2013-05-17

Tak się troszczą, że będą ekrany w lesie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.