mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jest zgoda na S19 na Podkarpaciu

Jest zgoda na S19 na Podkarpaciu

Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej dla drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówa). Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności.

Jest zgoda na S19 na Podkarpaciu
Zgodnie z podpisaną umową GDDKiA zobowiązana jest przekazać wykonawcy tego odcinka - konsorcjum firm Eurovia Polska oraz Warbud - plac budowy w terminie do 21 dni od daty wydania decyzji. Następnie wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram robót i rozpocznie prace.

Odcinek trasy ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) będzie miał długość 6,3 km. Zaprojektowany został w powiązaniu ze zrealizowanym odcinkiem S19 węzeł Rzeszów Zachód - węzeł Świlcza od północy oraz z planowanym odcinkiem tej drogi od strony południowej w. Rzeszów Południe - Barwinek. Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi dwu jezdniowej, czteropasmowej wraz z budową obiektów inżynierskich, węzła, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska. Odcinek ten stanowić będzie kolejną część autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Wartość umowy to ok. 342 mln zł.

Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu 2014 roku. Czas na wykonanie zadania to 34 miesiące. Inwestycja realizowana jest systemem "optymalizuj + projektuj + buduj”. To pierwsza umowa na zadanie, którego realizacja przewidziana jest w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020.


Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~jumper 2015-05-27

Wybudują drogę która przez dobre kilka lat będzie się kończyć w polu. Nie ma ŻADNYCH terminów ogłoszenia kolejnych przetargów czyli przed 2020 na pewno nie ruszę z budową S19 na południe od Kielanówki. Czy był sens wydawać kasę na ten odcinek już teraz? Ciekaw jestem jak jadący od Boguchwały dostaną się na węzeł Rzeszów Południe? Inwestycja godna porównania do obwodnicy Kłodzka, która także będzie wybudowana tylko po to, żeby się okazało, że nie spełnia podstawowego zadania - wyprowadzenia ruchu z centrum miasta. Wiem - ten odcinek S19 jest bardzo potrzebny. Twierdzę jednak, że tylko razem z dalszymi na południe. W tym zakresie budowa nie ma sensu skoro nie wiadomo kiedy będzie dalszy ciąg. I będzie jak w Puławach - lata mijają a brakuje głupiego kawałka S12...

~x 2015-05-21

Fajny artykuł i mapka - tak trzymać!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Ampera-e - znamy szczegóły
Opel Ampera-e - znamy szczegóły
Europejski brat bliźniak Chevroleta Bolta zadebiutuje już za kilka tygodni w Genewie. Opel wreszcie ujawnił wszystkie szczegóły dotyczące samochodu.
Odgadnij model Odgadnij model