Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeszcze trudniej w Poznaniu

Jeszcze trudniej w Poznaniu

W dniu 26 sierpnia 2006 r. zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ulicy Kowalewickiej w ulicę Głogowską w Poznaniu. Zamknięcie ulicy związane jest przebudową ulicy Głogowskiej od autostrady A2 do węzła Górczyn - etap I od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego. Inwestycja wyniesie prawie 157,7 mln zł i potrwa do połowy 2008 roku.

Jeszcze trudniej w Poznaniu

"Kierowcy poruszający się ulicą Głogowską nadal będą mogli korzystać z wjazdu i wyjazdu z ulicy Fabianowo. Dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony zalecany jest objazd ulicami: Wołczyńską - Sycowską - ulicą bez nazwy - do skrzyżowania z ulicą Głogowską w Komornikach. Mieszkańcom ulicy Kowalewickiej proponowany jest objazd ulicami Fabianowo i Cedzyńską. Skrzyżowanie Głogowskiej i Kowalewickiej będzie zamknięte dla ruchu do czasu zakończenia modernizacji ulicy Głogowskiej, tj. do kwietnia 2008 roku" - informuje ZDM w Poznaniu.
 
Przebudowa ulicy Głogowskiej to największa inwestycja drogowa w Poznaniu od kilkudziesięciu lat. Realizacja budowy została podzielona na trzy etapy. Dwa z nich, etap I i III są dofinansowane z funduszy UE, z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport" na kwotę 70,824 mln złotych.

Projekt modernizacji ulicy Głogowskiej zakłada między innymi poszerzenie dwóch fragmentów ulicy, budowę dwóch dwupoziomowych, bezkolizyjnych skrzyżowań i remont istniejącego dwupasmowego odcinka trasy. Obecnie prace toczą się na najdłuższym odcinku projektu, o długości 2,308 km, od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego, wykonawcą jest konsorcjum firm "Strabag Polska i Strabag Austria"

Obecnie ulica Głogowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 5 i jest ważnym elementem infrastruktury drogowej miasta Poznania, który łączy aglomerację z autostradą A2, obsługuje ruch tranzytowy od strony południowo - zachodniej, głównie z kierunku Wrocławia.

Przeczytaj także:

Przebudowa wiaduktu w Poznaniu (2006-08-07)

Przetarg na Głogowską (2006-01-03)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Obwodnica Szubina na '5' (2006-07-14)


 

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj