mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeszcze trudniej w Poznaniu

Jeszcze trudniej w Poznaniu

W dniu 26 sierpnia 2006 r. zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ulicy Kowalewickiej w ulicę Głogowską w Poznaniu. Zamknięcie ulicy związane jest przebudową ulicy Głogowskiej od autostrady A2 do węzła Górczyn - etap I od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego. Inwestycja wyniesie prawie 157,7 mln zł i potrwa do połowy 2008 roku.

Jeszcze trudniej w Poznaniu

"Kierowcy poruszający się ulicą Głogowską nadal będą mogli korzystać z wjazdu i wyjazdu z ulicy Fabianowo. Dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony zalecany jest objazd ulicami: Wołczyńską - Sycowską - ulicą bez nazwy - do skrzyżowania z ulicą Głogowską w Komornikach. Mieszkańcom ulicy Kowalewickiej proponowany jest objazd ulicami Fabianowo i Cedzyńską. Skrzyżowanie Głogowskiej i Kowalewickiej będzie zamknięte dla ruchu do czasu zakończenia modernizacji ulicy Głogowskiej, tj. do kwietnia 2008 roku" - informuje ZDM w Poznaniu.
 
Przebudowa ulicy Głogowskiej to największa inwestycja drogowa w Poznaniu od kilkudziesięciu lat. Realizacja budowy została podzielona na trzy etapy. Dwa z nich, etap I i III są dofinansowane z funduszy UE, z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport" na kwotę 70,824 mln złotych.

Projekt modernizacji ulicy Głogowskiej zakłada między innymi poszerzenie dwóch fragmentów ulicy, budowę dwóch dwupoziomowych, bezkolizyjnych skrzyżowań i remont istniejącego dwupasmowego odcinka trasy. Obecnie prace toczą się na najdłuższym odcinku projektu, o długości 2,308 km, od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego, wykonawcą jest konsorcjum firm "Strabag Polska i Strabag Austria"

Obecnie ulica Głogowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 5 i jest ważnym elementem infrastruktury drogowej miasta Poznania, który łączy aglomerację z autostradą A2, obsługuje ruch tranzytowy od strony południowo - zachodniej, głównie z kierunku Wrocławia.

Przeczytaj także:

Przebudowa wiaduktu w Poznaniu (2006-08-07)

Przetarg na Głogowską (2006-01-03)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Obwodnica Szubina na '5' (2006-07-14)


 

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.