Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Na początku sierpnia ministerstwo transportu przekazało do konsultacji projekt kolejnego załącznika do programu budowy dróg na najbliższe lata. Wynika z niego, że przetarg na budowę około 25 km odcinka południowej obwodnicy Olsztyna ma zostać rozpisany już w tym roku.

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna
Długooczekiwana budowa południowego obejścia Olsztyna może rozpocząc się jeszcze na początku przyszłego roku. Jak wynika z ostatnich informacji, przetarg na jej budowę zostanie ogłoszony w IV kwartale br. Pozwoli to na rozpoczęcie robót budowlanych jeszcze w 2014 roku. Jeżeli nie wynikną problemy obwodnicą pojedziemy już w 2017 roku.

Obwodnica Olsztyna zacznie się w rejonie Kudyp na zachód od Dajtek, a skończy w rejonie Wójtowa na wschód od Olsztyna. W ramach tej inwestycji powstanie także 95 km dróg dojazdowych. Dostępna będzie przez węzły drogowe (najważniejszych będzie siedem). Cztery znajdą się w miejscach przecięcia obwodnicy z istniejącą już "szesnastką" - w pobliżu Kudyp, Klebarka Małego i dwa koło Wójtowa, trzy pozostałe połączą obwodnicę z drogą z Olsztyna do Butryn w pobliżu Jarot, z drogą na Szczytno za jeziorem Skanda, a także z drogą krajową nr 51 pod Tomaszkowem. Na trasie obwodnicy powstaną też 33 obiekty mostowe, z których te dwa największe powstaną nad Łyną (o długości 203 m) i tzw. Bagnem Klebarskim (304 m).
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj