mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Na początku sierpnia ministerstwo transportu przekazało do konsultacji projekt kolejnego załącznika do programu budowy dróg na najbliższe lata. Wynika z niego, że przetarg na budowę około 25 km odcinka południowej obwodnicy Olsztyna ma zostać rozpisany już w tym roku.

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna
Długooczekiwana budowa południowego obejścia Olsztyna może rozpocząc się jeszcze na początku przyszłego roku. Jak wynika z ostatnich informacji, przetarg na jej budowę zostanie ogłoszony w IV kwartale br. Pozwoli to na rozpoczęcie robót budowlanych jeszcze w 2014 roku. Jeżeli nie wynikną problemy obwodnicą pojedziemy już w 2017 roku.

Obwodnica Olsztyna zacznie się w rejonie Kudyp na zachód od Dajtek, a skończy w rejonie Wójtowa na wschód od Olsztyna. W ramach tej inwestycji powstanie także 95 km dróg dojazdowych. Dostępna będzie przez węzły drogowe (najważniejszych będzie siedem). Cztery znajdą się w miejscach przecięcia obwodnicy z istniejącą już "szesnastką" - w pobliżu Kudyp, Klebarka Małego i dwa koło Wójtowa, trzy pozostałe połączą obwodnicę z drogą z Olsztyna do Butryn w pobliżu Jarot, z drogą na Szczytno za jeziorem Skanda, a także z drogą krajową nr 51 pod Tomaszkowem. Na trasie obwodnicy powstaną też 33 obiekty mostowe, z których te dwa największe powstaną nad Łyną (o długości 203 m) i tzw. Bagnem Klebarskim (304 m).
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego odcinka

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego...

Polskie drogi 2015-12-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.