mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna

Na początku sierpnia ministerstwo transportu przekazało do konsultacji projekt kolejnego załącznika do programu budowy dróg na najbliższe lata. Wynika z niego, że przetarg na budowę około 25 km odcinka południowej obwodnicy Olsztyna ma zostać rozpisany już w tym roku.

Jeszcze w tym roku przetarg na obwodnicę Olsztyna
Długooczekiwana budowa południowego obejścia Olsztyna może rozpocząc się jeszcze na początku przyszłego roku. Jak wynika z ostatnich informacji, przetarg na jej budowę zostanie ogłoszony w IV kwartale br. Pozwoli to na rozpoczęcie robót budowlanych jeszcze w 2014 roku. Jeżeli nie wynikną problemy obwodnicą pojedziemy już w 2017 roku.

Obwodnica Olsztyna zacznie się w rejonie Kudyp na zachód od Dajtek, a skończy w rejonie Wójtowa na wschód od Olsztyna. W ramach tej inwestycji powstanie także 95 km dróg dojazdowych. Dostępna będzie przez węzły drogowe (najważniejszych będzie siedem). Cztery znajdą się w miejscach przecięcia obwodnicy z istniejącą już "szesnastką" - w pobliżu Kudyp, Klebarka Małego i dwa koło Wójtowa, trzy pozostałe połączą obwodnicę z drogą z Olsztyna do Butryn w pobliżu Jarot, z drogą na Szczytno za jeziorem Skanda, a także z drogą krajową nr 51 pod Tomaszkowem. Na trasie obwodnicy powstaną też 33 obiekty mostowe, z których te dwa największe powstaną nad Łyną (o długości 203 m) i tzw. Bagnem Klebarskim (304 m).
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.