mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Już czerwcu remont DK 5 w Lesznie

Już czerwcu remont DK 5 w Lesznie

Leszno (woj. wielkopolskie) czeka ogromna inwestycja. Remont drogi krajowej nr 5 rozpocznie się 6 czerwca i potrwa 3 lata . Pochłonie około 72 milionów złotych. Remont „piątki” przebiegającej przez Leszno obejmie odcinek od ulicy Fabrycznej do południowych granic miasta, a więc Aleje Marszałka Józefa Piłsudskiego i Aleje Konstytucji 3 Maja. To 4,8 kilometra. Remont na pewno będzie dla kierowców uciążliwy, ale gdy się zakończy – we wrześniu 2013 roku – odetchną z ulgą, jadąc nową równą drogą.

Już czerwcu remont DK 5 w Lesznie

W ramach inwestycji na całej długości drogi wymieniony zostanie asfalt. Wybudowane będzie Rondo Antoniny na skrzyżowaniu obu alei z ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Powstanie zatoka do ważenia pojazdów. Wyremontowane będzie przejście podziemne przy cmentarzu. Wzdłuż całej drogi położona zostanie nowa kanalizacja deszczowa. Wymienione będą wszystkie lampy uliczne na „piątce”. W tych miejscach, gdzie nie ma ścieżki rowerowej, będzie ona wybudowana i poprowadzi wzdłuż całej drogi aż do wylotu z miasta na Rydzynę. Przebudowane zostaną wszystkie zatoki autobusowe. Na każdym skrzyżowaniu pojawi się nowa sygnalizacja świetlna.

– Miasto będzie można przejechać drogą numer 5 na zielonej fali – zapewnia Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

Modernizacja „piątki” rozpocznie się już 6 czerwca. Na początek wybudowane zostanie Rondo Antoniny na skrzyżowaniu Al. Konstytucji 3 Maja z ul. ks. Jerzego Popiełuszki i Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie gotowe we wrześniu.

Prace na pozostałej części „piątki” będą realizowane odcinkami. Największy zakres robót przypadnie na rok 2012, kiedy m.in. będą przebudowywane dwa wielkie skrzyżowania: Al. Konstytucji 3 Maja z ul. Kąkolewską i Al. Jana Pawła II.

Drogowcy planują, że mimo remontu ruch „piątką” nie zostanie zawieszony. Bardzo często jednak będzie się odbywał wahadłowo.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje około 72 mln zł, ale aż 61 mln zł samorząd dostał z Unii Europejskiej.

Robotami zajmie się konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromos z Kartuz, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Mławy i Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.   

  


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

5 GT – BMW przyznaje się do porażki

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~kierowca 2011-06-01

Gratuluję pomysłu. Największe natężenie remontu ma być w trakcie EURO. Równocześnie w remoncie jest i będzie alternatywna do 5 droga nr 434. Remont oznacza też jeszcze jedno: by by S5 od Poznania do Kaczkowa na niewiadomo kiedy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.